OFICIAL Cristi Balgiu a plecat de la Steaua, dar rămâne în Liga 2! Cu cine a semnat ”clientul” lui Ahmed Bani
![Cristi Balgiu a plecat de la Steaua, dar rămâne în Liga 2! Cu cine a semnat clientul lui Ahmed Bani Cristi Balgiu FC Arges Steaua](https://res.sport.ro/assets/sport/2023/06/23/image_galleries/784674/cristi-balgiu-a-plecat-de-la-steaua-dar-ramane-in-liga-2-cu-cine-a-semnat_size6.jpg)
După ce a evoluat în sezonul precedent la Steaua, Cristi Balgiu (28 de ani) a fost prezentat la o altă echipă din Liga 2.
Chiar dacă ”militarii” au obținut, din punct de vedere sportiv, dreptul de a promova în Superligă, Steaua rămâne și în sezonul următor în eșalonul secund din cauza formei de organizare.
Cristi Balgiu a semnat cu FC Argeș!
Nu mai puțin de 16 jucători au plecat deja de la Steaua, iar lista a fost completată de Cristi Balgiu, fundașul care s-a ”contrat” cu Ahmed Bani în urma ultimului meci Dinamo - Steaua (3-0).
Fotbalistul a fost prezentat oficial la FC Argeș, care a făcut mai multe transferuri interesante în această perioadă și își propune revenirea în prima ligă sub comanda lui Alexandru Pelici.
„FC Argeș l-a transferat de la Steaua pe Cristian Balgiu. Noul nostru jucător a terminat în ultimele două sezoane pe loc promovabil, atât cu U Cluj, cât și cu Steaua. Sperăm să o facă și cu noi! Bine ai venit, Cristi!”, se arată pe pagina de Facebook a piteștenilor.
CS Afumați, ASA Târgu Mureș, Academia Clinceni, Juventus București, Concordia Chiajna, AFC Turris Turnu Măgurele, SCM Gloria Buzău și Universitatea Cluj sunt echipele pentru care a mai evoluat Cristi Balgiu în cariera sa.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News