Data publicarii: Vineri 02 August 2019, 19:41
Data actualizarii: Vineri 02 August 2019, 19:57

Cel mai asteptat sezon de Liga a 2-a a inceput vineri seara.

CSM Resita a revenit in Liga a 2-a si a deschis noul sezon cu un meci impotriva celor de la Universitatea Cluj, echipa care are ca obiectiv clar promovarea. Fanii din Resita au facut spectacol, aruncand zeci de role de hartie in teren! Partida a inceput cu cateva minute intarziere pana ce rolele de hartie au fost scoase de pe teren.

Fanii au avut multe motive de sarbatoare. CSM Resita a deschis scorul dupa un corner in minutul 34 prin Marco Ehmann, pentru ca U Cluj sa ramana in 10 oameni la 2 minute distanta dupa eliminarea lui Terife Kay. Vasiu a marcat apoi pentru 2-0 in minutul 75 tot dupa o faza fixa.