Ce a făcut FC Argeș la primul meci cu Eugen Neagoe antrenor + clasamentul din Liga 2

Eugen Neagoe FC Arges liga 2 Liga 2
Data publicarii: Marti 24 Octombrie 2023, 18:54
Data actualizarii: Marti 24 Octombrie 2023, 19:08

FC Argeș și CSM Slatina s-au întâlnit în ultimul meci din etapa a zecea din Liga 2.

A fost primul meci pentru FC Argeș cu Eugen Neagoe în postura de antrenor principal. Cele două formații au încheiat la egalitate, scor 1-1. Oaspeții au deschis scorul în minutul 57, în timp ce FC Argeș a egalat în minutele de prelungire, prin Dulcea.

Reacția lui Eugen Neagoe după ce a semnat cu FC Argeș

Prezentarea oficială a tehnicianului s-a făcut în cadrul unei conferințe de presă, ocazie cu care Eugen Neagoe a vorbit despre noua provocare pe care a acceptat-o.

"Nu a fost deloc ușor pentru mine să iau această hotărâre, după ce am antrenat mulți ani în prima ligă... asta nu înseamnă că liga a doua este o rușine sau că nu ești un antrenor valoros dacă antrenezi aici. Nu am gândit deloc așa, este vorba despre FC Argeș, un club mare, care a dat țării noastre jucători imenși, începând cu cel mai mare, Gicu Dobrin.

Am discutat despre proiect. Am fost foarte corect și deschis, am vorbit foarte mult cu domnul Tudose, cu domnul primar, le-am explicat cum văd eu lucrurile. Contractul este împărțit pe două perioade, este obligatoriu să promovăm în Liga 1 și contractul se prelungește automat până în 2027.

Sper să reușim în acest an, dar este un moment destul de greu. Echipa este pe locul 12, este o diferență destul de însemnată de puncte, dar nu înseamnă că obiectivul nu este realizabil", a declarat Eugen Neagoe.