Bursa Transferurilor | Toate mutarile facute de cluburile din Liga 2. Vezi ce mutari au facut Rapid, Petrolul si "U" Cluj

Bursa Transferurilor | Toate mutarile facute de cluburile din Liga 2. Vezi ce mutari au facut Rapid, Petrolul si "U" Cluj

Echipele din Romania pot sa efectueze transferurile de iarna in perioada 21 ianuarie - 17 februarie 2020. Liga 2 se reia pe 22 februarie.

1. UTA ARAD

Antrenor: Laszlo Balint (confirmat)

Veniri: Soufiane Jebari (liber de contract / FC Csikszereda), Radu Crisan (imprumutat / Astra Giurgiu), Simon Rrumbullaku (liber de contract / FK Kukesi) 

Plecari: Alin Seroni (contract reziliat / FC Botosani), Rafael Zamfir (imprumutat / Crisul Chisineu Cris), Diego Lorenzi (contract reziliat)

Primul „11”: Fl. Iacob - Tomozei, Ilie, Melinte (R. Crisan), Roumpoulaku (Ciucur) - Oroian (Miculescu), Moise, Isac (Vulturar), Bustea - Ionita, Buhacianu (C. Rus)

 

2. CS MIOVENI

Antrenor: Dragos Stoica (confirmat)

Veniri: Jose Dominguez (Valdres FK), Raul Hreniuc (imprumutat / CS „U” Craiova), Constantin Serban, Bogdan Zamfirescu (promovati de la juniori)

Plecari: Daniel Celea (suma necunoscuta / Sepsi), Remus Enache, Marius Simandan (contracte reziliate)

Primul „11”: Fl. Croitoru - M. Ghita, Hreniuc, Burnea, Alexe - R. Costin, Anghelina - Isfan, Hergheligiu, Cosereanu - Mazarache (Balint)

 

3. FC RAPID 1923

Antrenor: Daniel Pancu (confirmat)

Veniri: Valentin Alexandru (30.000 euro / Gloria Buzau), Paul Copaci (liber de contract / Astra Giurgiu), Andrei Georgescu, Cristian Ignat (promovati de la juniori), Vlad Mocioaca (imprumut expirat / Sportul Snagov)

Plecari: Alexandru Achiriloaiei, Matei Babaua, Alexandru Catrici (imprumutati / Pandurii Tg. Jiu), Gabriel Dodoi (imprumutat / CSM Resita), Matias Roskopf (contract reziliat / Apollon Limassol), Vlad Mocioaca (imprumutat / Viitorul Daesti)

Primul „11”: Draghia - I. Voicu, Jorza, R. Lazar, Goge (Copaci) - Piriz (Panoiu), Djurici - Sefer (Al. Dulca), Alami (Labeau), Hlistei - Val. Alexandru (Draghiceanu)


4. SCM ARGES PITESTI

Antrenor: Ionut Badea (confirmat)

Veniri: Sylvain Deslandes (imprumutat / Wolverhampton), George Micle (imprumutat / FCSB), Nedo Turkovici (liber de contract / Turris Turnu Magurele), Andrei Mirica (liber de contract / Sportul Snagov), Nikita Kolesovs (liber de contract / FC Botosani)

Plecari: Catalin Barbu (liber de contract / Chindia), Marius Alexe (contract reziliat), Robert Danescu (imprumutat / Pandurii Tg. Jiu)

Primul „11”:  Ducan (Agachi) - Tofan, Turda, Deslandes, Serbanica (Musat) - I. Serban, Moihedja (Brinzan), Rob. Grecu, Blejdea - Matis (Turkovici), Buhaescu

 

5. TURRIS-OLTUL TURNUL MAGURELE

Antrenor: Erik Lincar (nou)

Veniri: Albert Voinea (60.000 euro / Ripensia), Ionut Cioinac (liber de contract / Petrolul), Samson Nwabueze (liber de contract / Flacara Horezu), Tiberiu Serediuc (liber de contract / FC Hermannstadt), Robert Neacsu (liber de contract / Daco-Getica Bucuresti)

Plecari: Cristian Bud (contract reziliat / Minaur Baia Mare), Catalin Savin (contract reziliat / Gloria Buzau), Charles Acolatse (contract reziliat), Cezar Gherghiceanu (contract reziliat / Farul), Nedo Turkovici (contract reziliat / FC Arges), Ionut Rus (imprumut expirat / CFR Cluj)

Primul „11”:  Dutu - Calintaru, D. Ispas, Ct. Pirvulescu, Mitrea (Samson) - Cioinac - Sil. Pana, Vilsan, Ad. Voicu - Alb. Voinea, Cr. Ciobanu (Negrut)

 

6. ASU POLI TIMISOARA

Antrenor: Octavian Benga (confirmat)

Veniri: Dragos Saulescu (liber de contract / CSM Resita), Alexandru Pop (liber de contract / Viitorul Tg. Jiu), Dorin Codrea (imprumutat / ACS Poli Timisoara), Alexandru Munteanu (liber de contract / Petrolul)

Plecari: Artion Zabun (imprumutat / CSM Focsani), Calin Popescu (imprumut expirat / Sepsi), Marvin Schieb (liber de contract / FK Csikszereda), Adrian Ungureanu, Adrian Lazar, Razvan Pitigoi (imprumutati / Ghiroda Giarmata)

Primul „11”: Contra - C. Jurj, Mera, Scutaru, Chereches - Codrea, A. Ignea, F. Trip - Al. Munteanu (Saulescu), Axente, A. Manea

 

7. METALOGLOBUS BUCURESTI

Antrenor: Marius Maldarasanu (confirmat)

Veniri: Radu Zamfir (imprumutat / FCSB), Raul Gavirlita (imprumutat / Astra Giurgiu)

Plecari: Cosmin Ionica (contract reziliat / CS Tunari), Robert Valceanu, Alexandru Staris (contracte reziliate)

Primul „11”: Gavrilas - Ciubotaru, D. Lung (Plamada), L. Cazan, Sava - Mino Sota, Andr. Lungu - Ghenovici, Cl. Herea, Ed. Vraciu - Ov. Herea (Gavirlita)

 

8. FC PETROLUL 1952 PLOIESTI

Antrenor: Costel Enache (nou)

Veniri: Serge Ekollo (imprumutat / Astra Giurgiu), Armando Vajushi (liber de contract / KF Teuta), Leonel Pierce (liber de contract / FC Botosani), Pol Roige (liber de contract / GIF Sundvall), Mihai Nitescu (promovat de la juniori), Andrei Rauta (imprumutat / Academica Clinceni),

Plecari: Bogdan Gavrila (contract reziliat / Gloria Buzau), Guy Gnabouyou (contract reziliat / Kuala Lumpur FA), Alexandru Zaharia (contract reziliat / CSA Steaua), Petru Racu (contract reziliat / Petrocub Hincesti), Madalin Mihaiescu (contract reziliat / CSA Steaua), Ionut Cioinac (contract reziliat / Turris Turnu Magurele), Catalin Stefanescu (contract reziliat / „U” Cluj), Alexandru Munteanu (contract reziliat / ASU Poli Timisoara), Wallace (contract reziliat)

Primul „11”: C. Lungu - Olaru, And. Rauta, Manolache, Ticu - Pierce - G. Deac, Meza Colli, L. Marinescu, Roige - Blanaru (Arnautu)

 

9. SSC FARUL CONSTANTA

Antrenor: Ianis Zicu (confirmat)

Veniri: Madalin Martin (liber de contract / Progresul Bucuresti), Mihai Esanu (imprumutat / Dinamo), Marius Leca (imprumutat / Viitorul), Cezar Gherghiceanu (liber de contract / Turris Turnu Magurele), Ion Cararus (liber de contract / Harnosands FF), Laurentiu Ardeleanu (imprumutat / FCSB)

Plecari: Claudiu Baciut, Radu Zamfir, Alexandru Bodea, Cristian Andrei (imprumuturi expirate / FCSB), Patrick Petre (contract reziliat / Dacia Unirea Braila), Cosmin Zamfir (contract reziliat) 

Primul „11”: Mutiu - Leca, V. Lica, I. Ursu, Carabela - D. Toma, Antoche (Cararus), Ant. Cruceru (Ardelean) - Kanda, Gherghiceanu, Al. Stoica

 

10. SCM GLORIA BUZAU

Antrenor: Ilie Stan (confirmat)

Veniri: Bogdan Gavrila (liber de contract / Petrolul), Calin Toma (liber de contract / Ripensia), Iulian Rosu, Constantin Stoica (liberi de contract / Sportul Snagov), Catalin Savin (liber de contract / Turris Turnu Magurele), Adrian Chica-Rosa (liber de contract / FC Botosani II), Cristian Andrei, Calin Tudose (imprumutati / FCSB), David Staiculescu (imprumutat / FC Voluntari II)

Plecari: Alexandru Bourceanu (retras din activitate), Valentin Alexandru (30.000 euro / Rapid), Ricardo Mihalache (liber de contract / Unirea Slobozia), Mikael Meira (contract reziliat / Lori Vanadzor), Branislav Luptak, Andrei Enescu, Moussa Konate, Robert Candrea, Dragos Balauru, Sana Camara (contracte reziliate), Liviu Godin (contract reziliat / Sport Team Bucuresti), Madalin Calu (contract reziliat / CSM Resita)

Primul „11”: Cr. Andrei - Al. Git, M. Ionita, Perju, C. Toma - Balgiu, Tucaliuc, Iul. Rosu - V. Munteanu, D. Huiban, Pircalabu

 

11. DUNAREA CALARASI

Antrenor: Cristian Pustai (confirmat)

Veniri: Adrian Zaluschi (liber de contract / Ripensia), Konstantinos Rougalas (liber de contract / Panachaiki), Razvan Began (liber de contract / Daco-Getica Bucuresti), George Tudoran (liber de contract / Rapid), Bogdan Jica (imprumutat / Gaz Metan Medias)

Plecari: Laurentiu Manole (contract reziliat / Dacia Unirea Braila), Ciprian Gliga (contract reziliat / Concordia Chiajna), Radu Crisan (imprumut expirat / Astra Giurgiu), Matheus Dias (contract reziliat / Tupi FC), Salvatore Marrone (imprumut expirat / FCSB), Gabriel Preoteasa (contract reziliat / Viitorul Tg. Jiu), Alin Mutu (contract reziliat / FC Lustenau)

Primul „11”: Krell - Al. Sirbu, Rougalas, Jica, Ozcan - Raiciu, R. Boboc (Lopez) - Honciu, Zaluschi, Bawab - Bg. Rusu (Mediop)


12. VIITORUL PANDURII TG. JIU

Antrenor: Cristian Luput (confirmat)

Veniri: Robert Bodea (liber de contract / FC „U” Craiova), Gabriel Preoteasa (liber de contract / Dunarea Calarasi), Paul Mitrica (liber de contract / Luceafarul Oradea), Daniel Paraschiv (liber de contract / Luceafarul Oradea)

Plecari: Victor Astafei (contract reziliat / CSM Resita), Alexandru Pop (contract reziliat / ASU Poli Timisoara), Raul Hajmasan (contract reziliat / Minaur Baia Mare), Bogdan Porumb (imprumut expirat / Sanatatea Cluj), Ismael Guiti, Dumitru David (contracte reziliate)

Primul „11”: Bodea - Chelariu, Oros, Toma, Dragu - Negrean, Chiorean, P. Mitrica (Buia), Baciut - Vl. Rusu, Badauta

 

13. UNIVERSITATEA CLUJ

Antrenor: Adrian Falub (confirmat)

Veniri: Joseph Bouasse (liber de contract / AS Roma Primavera), Catalin Stefanescu (liber de contract / Petrolul), Bogdan Barbu (liber de contract / Academica Clinceni), Sebastian Mailat (liber de contract / CFR Cluj), Andrei Muresan (liber de contract / CFR Cluj), Alexandru Rosca (liber de contract / CSM Resita), Dragos Penescu (imprumutat / FC Botosani), Iulian Dinu (imprumut expirat / Pandurii Tg. Jiu), Robert Neciu (imprumutat / Viitorul)

Plecari: Tiago Gomes (contract reziliat / Alverca), Arnaud Guendj (contract reziliat / FC Muhlenbach), Rafael Miranda (contract reziliat / Al Seeb), Florin Burghele (liber de contract / Foresta Suceava), Andre Ceitil (contract reziliat / UD Vilafranquese), Kay (imprumutat / Academica Coimbra)

Primul „11”: Dur-Bozoanca - Takacs (Inacio), Craciun, And. Muresan, Neciu - Bg. Barbu (Penescu), Florescu - Stefanescu, Goga, Mailat (Pirvulescu) - Gavra

 

14. RIPENSIA TIMISOARA

Antrenor: Alexandru Pelici (confirmat)

Veniri: Horatiu Moldovan (liber de contract / Sepsi), Cosmin Sarbu (liber de contract / CSC Sanmartin), Valeriu Macritchii, Ivan Urvantev, Andrei Macritchii (liberi de contract / Dinamo Auto Tiraspol)

Plecari: Albert Voinea (60.000 euro / Turris Turnu Magurele), Adrian Zaluschi (contract reziliat / Dunarea Calarasi), Haralambie Mociu (contract reziliat / Foresta Suceava), Calin Toma (liber de contract / Gloria Buzau), Marius Staicu (contract reziliat / ACS Poli Timisoara), Marius Fotescu (contract reziliat)

Primul „11”: Moldovan - A. Macritchii, Tinc, Apro, Lungu  - Calin, V. Macritchii - Al. Neagu, Urvantev, Chera - Al. Popovici

 

15. FK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC

Antrenor: Valentin Suciu (confirmat)

Veniri: Yasin Hamed (imprumutat / Sepsi), Christos Intzidis (liber de contract / PS Kalamata), Norbert Pinter (liber de contract / FK Backa Topola), Marvin Schieb (liber de contract / ASU Poli Timisoara), Salvatore Marrone (imprumutat / FCSB) 

Plecari: Damir Ljuljanovici (contract reziliat / Kom Podgorica), Soufiane Jebari (contract reziliat / UTA), Raul Julia (contract reziliat)

Primul „11”: Gyenge (Bordas) - Majzik, Palmes (Csonka), Intzidis, Marrone (Simo) - Veres, Kalman, Erdei - Hamed (Antal), Bajko, Schieb

 

16. CONCORDIA CHIAJNA

Antrenor: Florin Bratu (nou)

Veniri: Ventislav Hristov (liber de contract / FC Tsarsko Selo), Nivaldo (liber de contract), Bogdan Visan (liber de contract / Pandurii Tg. Jiu), Ciprian Gliga (liber de contract / Dunarea Calarasi), Michael Odibe (liber de contract / Magusa Turk Gucu), Diogo Rosado (liber de contract / Farul), Dan Bucsa (liber de contract / Petrolul), Stelian Cucu (liber de contract / Chindia), Georgios Koutroumpis (liber de contract / OFI Creta), Florin Borta (imprumutat / CS „U” Craiova)

Plecari: Robert Riza (liber de contract / FC „U” Craiova), Paul Batin (liber de contract / Minaur Baia Mare), Alin Dobrosavlevici (liber de contract / FC Hermannstadt), Razvan Gradinaru (liber de contract / Poli Iasi), Alexandru Albu (liber de contract / Academica Clinceni), Cristinel Matei (contract reziliat / Viitorul Daesti), Lucian Asanache, Hophni Yandokouzou, Cosmin Neagu, Vladimir Georgescu, Ovidiu Marin, Yanis Hamzaoui, Romain Davigny (contracte reziliate)

Primul „11”: Greab - Borta, Stanica, Cucu, Paliu (Dumitras) - Bucsa, L. Ion, Tircoveanu -  Paun, Bari, Gliga (Ivanovici)

 

17. CSM RESITA

Antrenor: Dorinel Munteanu (confirmat)

Veniri: Alin Dudea (imprumutat / Dinamo), Alberto Cobrea (liber de contract / Poli Iasi), Victor Astafei (liber de contract / Viitorul Tg. Jiu), Arsene Luboya (liber de contract / Ceahlaul Piatra Neamt), Yvan Erichot (liber de contract / IBV), Laurentiu Bus (liber de contract / Academica Clinceni), Laurentiu Rus (liber de contract / Sanatatea Cluj), Rares Ispas (imprumutat / CFR Cluj), Gabriel Dodoi (imprumutat / Rapid), Raphael Stanescu (liber de contract / Daco-Getica Bucuresti), Alin Tegle (liber de contract / CS „U” Craiova), Gabriel Raducan (imprumutat / Dinamo), Madalin Calu (liber de contract / Gloria Buzau)

Plecari: Adrian Horvat (contract reziliat / CSM Focsani), Dragos Saulescu (contract reziliat / ASU Poli Timisoara), Florin Cioabla (contract reziliat / Flacara Horezu), Flavius Vladia, Gelu Velici (contracte reziliate / Ghiroda Giarmata), Cristian Poiana (contract reziliat / ACSO Filiasi), Alexandru Rosca (contract reziliat / „U” Cluj), Catalin Mierlici (contract reziliat), Marco Ehmann, Alin Lazar (imprumuturi expirate / Dinamo)

Primul „11”: Zimmermann (Cobrea) - L. Rus , Erichot, Vasiu, Caragea (R. Ispas) - C. Cristea (Danci), L. Dobre, Bresneni - Dodoi, D. Ene (Astafei), Dat (L. Bus).

 

18. SPORTUL SNAGOV

Antrenor: Razvan Ciodar (interimar) 

Veniri: Echipa nu are drept de a face legitimari, dar FRF ar putea ridica interdictia pentru jucatori U19.  

Plecari: Andrei Mirica (contract reziliat / FC Arges), Cosmin Novac, Cristian Postoarca, Paul Cublesan, Octavian Stanciu, Florin Lungu, Narcis Ionita (contracte reziliate / Dacia Unirea Braila), Antonio Ristea (contract reziliat / CS Blejoi Vispesti), Karim Safsaf (contract reziliat / AS Soliman), Constantin Stoica, Iulian Rosu (contracte reziliate / Gloria Buzau), George Micle (imprumut expirat / FCSB), Adrian Dorobantu, Andy Faustin, N’Sendo Kololo (contracte reziliate), Vlad Mocioaca (imprumut expirat / FC Rapid), Adrian Neacsu (contract reziliat / Foresta Suceava)

Primul „11”: Cel mai probabil, echipa se va retrage din campionat, iar patronul Ovidiu Onosa va sustine financiar clubul Dacia Unirea Braila. 

 

19. PANGURII TG. JIU

Antrenor: Calin Cojocaru (confirmat)

Veniri: asteapta legitimarea - Matei Babaua, Alexandru Achiriloaiei, Alexandru Catrici (imprumutati / Rapid), Alexandru Bodea (imprumutat / FCSB), Robert Danescu (imprumutat / FC Arges) / La fel ca in cazul Sportului Snagov, echipa nu are drept de a face legitimari, dar FRF ar putea ridica interdictia pentru jucatori U19.  

Plecari: Bogdan Visan (contract reziliat / Concordia Chiajna), Robert Bratu (contract reziliat / CSM Focsani), Iulian Dinu (imprumut expirat / „U” Cluj), Gabriel Oita (contract reziliat / ACS Comuna Recea), Daniel Unguru (contract reziliat / Unirea Slobozia), Mihai Cotolan (contract reziliat / FC Voluntari), Paul Chis, Andrei David, Ioan David, Robert Lica (contracte reziliate)

Primul „11”: Oprita - Danescu, Nic. Cotolan, Okeke, Zlatarici - Cornicioiu, L. Gheorghe, Tranca - K. Adedoyin, Bodea, P. Popescu

 

20. DACO-GETICA BUCURESTI

S-a retras din campionat. Jucatorii Raphael Stanescu, Robert Neacsu, Razvan Began, Ionut Gurau, Mihai Esanu, Radu Zamfir, Mario Mihai, Mihai Stancu, Bogdan Jica si Razvan Prodan au parasit echipa. 





VIDEO PROTVPLUS.RO

Inna, dezvăluiri despre Marea Finală „Masked Singer”: Cine este personajul „foarte îndrăgit”
BRAT

Modifică setările cookies