"Avem primă pentru primele două locuri". CSA Steaua nu se dă la o parte, chiar dacă nu are drept de promovare

Adi Popa csa steaua Otelul Galati playoff liga 2 Liga 2
Data publicarii: Joi 30 Martie 2023, 22:21
Data actualizarii: Joi 30 Martie 2023, 22:38

Oţelul Galaţi a învins-o pe CSA Steaua cu scorul de 3-2 (3-0), pe teren propriu, într-un meci din etapa a 2-a a fazei play-off a Ligii 2.

Echipa antrenată de Dorinel Munteanu (suspendat pentru acest meci) conducea cu 3-0 după aproximativ o jumătate de oră, prin golurile marcate de Kehinde Fatai (minutele 14, 21) şi Octavian Ursu (minutul 32).

CSA Steaua a revenit în primul sfert de oră al părţii secunde, prin dubla lui Ştefan Bodişteanu (minutele 51, 59), dar nu a reuşit egalarea.

Oaspeţii au trecut pe lângă golul al treilea pe finalul partidei, prin Ştefan Pacionel (90), Adrian Popa şi Mădălin Mihăescu (90+4), dar portarul Cosmin Dur-Bozoancă s-a opus de fiecare dată.

Concluziile lui Adi Popa după Oțelul Galați - CSA Steaua 3-2

Echipa din Ghencea nu are drept de promovare nici în acest sezon, însă jucătorul roș-albaștrilor a declarat că nu se vor da la o parte și vor lupta pentru primele două locuri, mai ales că au primă pentru acest obiectiv.

"Noi avem primă la locurile 1-2, nu mai jos. Chiar dacă nu vom promova. Trebuie să fim acolo pentru a ne încasa banii pentru care muncim.

Ne vom concentra la meciul cu Iași pentru a repara ce am stricat la meciul acesta. Vom reveni pe primul loc dacă vom câștiga. Important este ca la meciul cu Iași să arătăm cum am arătat aici în repriza a doua.

Noi nu avem voie să promovăm în momentul acesta. Nu vom arbitra nicio luptă, vom intra la fiecare meci la victorie", a declarat Adi Popa la DigiSport.