Data publicarii: Duminica 08 Martie 2009, 20:49
Data actualizarii: Duminica 08 Martie 2009, 21:00

Meci nebun in Liga a II-a, unde FC Ploiesti a terminat 2-2 derbyul contra celor de la Petrolul.

In fata a cateva mii de suporteri Petrolul a deschis scorul prin Dumitru, care a finalizat printr-o lovitura de cap, o centrare venita de pe partea stanga. Japonezul Seto a adus egalarea pentru FC Ploiesti cu 5 minute inainte de finalul primei reprize.

Petrolul a reusit din nou sa revina in avataj. Cotan a inscris pentru 2-1 chiar in minutul 90, dupa o greseala a portarului Popa. Ploiestiul a smuls un egal dupa o lovitura libera executata perfect de Tudor si finalizata de Mihalache.

FC Ploiesti: Popa – Mihalache, Rohat, Oprsal, V. Sandu – Paulinho, Seto, Tudor, Stan – Ciobanu, Alexe.

Petrolul: Moraru – Odoroaba, Bozga, I. Costache, Stoica, M. Tudor – Tincu, Minciuna, L. Dumitru, Cotan - Arnautu