VIDEO / Tininho nu a impresionat! Steaua II 1-1 Cetate Suceava!

Data publicarii: Sambata 15 August 2009, 10:06
Data actualizarii: Sambata 15 August 2009, 16:07

Steaua II 1-1 Cetate Suceava / Steaua vrea sa fie in frunte si in liga a doua, insa a dat-o in bara la debut!

â–º Victoria Branesti face scorul etapei, Petrolul egal cu Sageata Stejarul, Dinamo II infrangere cu Tricolorul Breaza! Vezi toate rezultatele:

â–º URMEAZA EVENIMENT ISTORIC: Steaua - Dinamo in Liga a II-a, sambata 19:00 la Sport.ro si www.sport.ro

Tininho, transferat de Steaua in pauza competitionala, a jucat 90 de minute in partida echipei secunde a Stelei, din Liga a II-a, cu Cetate Suceava.

Golurile au fost marcate de Valentin Simion, pentru Steaua, in minutul 33, si Cososchi, pentru Cetate Suceava, in minutul 89.

Pentru Steaua II au mai evoluat si jucatorii care s-au antrenat cu prima echipa, Cezar Lungu, Alexandru Iacob si Lucian Filip, dar si mijlocasul trimis la gruparea secunda, Mihaita Plesan. Acesta din urma a pasat decisiv la singurul gol al Stelei si a fost schimbat in minutul 55.

Steaua II: Lungu – Mustata, Al. Iacob, I. Mihai, Tininho – Abuzatoaie, Plesan (Bejan ’55), A. Lazar, L. Filip – V. Simion, Bitfoi. Antrenor: Leonard Strizu.
Cetate Suceava: Pascal – Cososchi, Feraru, Ailenii, Halip – Hapiuc (Andries ’45)– Duman, Apetrei (Apetroaiei ’75), Homneac, Dicher – Dumitru. Antrenor: Ioan Radu.

Meciul a fost urmarit si de antrenorul primei echipe steliste, Cristiano Bergodi, si de presedintele clubului, Valeriu Argaseala.

Antrenorul echipei Steaua, Cristiano Bergodi, a precizat, vineri, ca este nemultumit de faptul ca Tininho nu a ajuns inca la o pregatire fizica optima.

Seria 2:

ACU Arad - CSM Ramnicu Valcea: meciul nu se joaca pentru ACU a fost retrogradata in Liga a treia
Fortuna Covaci 1-1 Dacia Mioveni
FC Silvania 0-0 FC Drobeta Turnu Severin
FC Arges 1-2 FCM Targu Mures
Minerul Lupeni 1-0 Ariesul Turda
Gaz Metan CFR Craiova 0-1 Universitatea Cluj
FC Baia Mare 1-3 UTA Arad
FC Bihor Oradea 2-2 Jiul Petrosani