Meci de infarct! VEZI cum si-a luat bataie Steaua II in minutul....92 :)

Data publicarii: Miercuri 11 Noiembrie 2009, 16:05
Data actualizarii: Miercuri 11 Noiembrie 2009, 16:09

Steaua II a pierdut dramatic in ultimul meci din Liga a II-a. Elevii lui Leo Strizu si-au luat-o cu 1-0 de la Sageata Stejarul dupa un gol venit in ultimul minut de prelungiri.

Singurul gol al meciului a fost marcat de Ciobanu, in al treilea minut de prelungire al meciului.

Sageata
: F. Olteanu - Bold, Gosa, Gheara, Aldana - Dobrea, Paleacu, Gheorghita, Dicu - Sicu (Jianu '46, Chitu '62), Ciobanu. Antrenor: Aurel Sunda.

Steaua II: Portnojs - Mustata, Tudose, I. Mihai, L. Filip - Bejan, Pazon, Al. Lazar, I. Nastasie (V. Rusu '49) - M. Albu (Abuzatoaie '79), M. Batfoi (Stegaru '66). Antrenor: Leo Strizu.

Cartonase galbene: Dicu '35, Sicu '40, Bold '68 / Albu '26, I. Mihai '55.
Meciul a fost arbitrat de o brigada formata din Marius Bocaneala (central), Catalin Teodor, Valentin Cristea (asistenti) si Victor Chiriazic (rezerva).
Observatori au fost Tudor Constantinescu si Ioan Parcalab.

Meciul a fost urmarit din tribune si de antrenorul primei echipe a formatiei Steaua, Mihai Stoichita, si de fostul tehnician "ros-albastru" Dumitru Dumitriu.
Dupa victoria cu Steaua, Sageata Stejarul a ramas pe pozitia a 7-a a clasamentului primei serii din Liga a II-a, cu 21 puncte acumulate. Steaua II a ramas pe locul al 11-lea al clasamentului, cu 16 puncte.