Vezi ce bataie a incasat arbitrul Bocaneala de la jucatorii Cetatii Suceava!

Data publicarii: Miercuri 29 Octombrie 2008, 18:21
Data actualizarii: Miercuri 29 Octombrie 2008, 21:02
Bataie ca in filme in Liga a doua! Arbitrul Marius Bocaneala, care a condus la centru Cetatea Suceava - Ceahlaul, 0-1, a fost batut de jucatorii suceveni, dupa ce a dat, in minutul 90+6, un penalti pentru oaspeti.

In minutul 90+6 al partidei, arbitrul Marius Bocaneala a acordat o lovitura de la 11 metri pentru Ceahlaul Piatra Neamt, moment in care jucatorii celor doua formatii au inceput sa se imbranceasca.

Penaltiul nu a putut fi executat pana in minutul 90+15, deoarece toate baloanele fusesera ascunse de catre copiii de mingi.

In momentul in care s-a facut rost de o minge, unul dintre jucatorii formatiei gazda a sutat-o in tribune.

In cele din urma, Cebotaru a transformat lovitura de la 11 metri, iar imediat dupa aceasta, arbitrul a fost culcat la pamant si batut de jucatorii formatiei gazda.

Arbitrul Bocaneala a fost salvat doar dupa interventia fortelor de ordine.

Cetatea Suceava a avut trei jucatori eliminati, Martin, in minutul 44, Celpan, in minutul 80, si Cojenel, in minutul 90+5.