„Titirezul nebun inventează schimbări absurde!” Bunicul lui Andrea Compagno îl atacă pe Gigi Becali

Gigi Becali Andrea Compagno FCSB Superliga
Data publicarii: Miercuri 30 August 2023, 21:01
Data actualizarii: Miercuri 30 August 2023, 21:04

Andrea Compagno (26 ani), golgheterul din sezonul trecut de la FCSB, nu trece prin cele mai une momente.

Atacantul italian nu a mai primit la fel de multe minute ca în sezonul trecut, iar în repetate rânduri i s-a văzut nemulțumirea, în special când a fost schimbat. Transferat în urmă cu un an de la FC U Craiova, în schimbul a 1.5 milioane de euro, Andrea Compagno a fost de multe ori decisiv pentru vicecampioana României.

Bunicul lui Compagno l-a atacat pe finanțatorul de la FCSB

În această vară s-a scris despre o posibilă plecare a italianului, iar Gigi Becali s-a arătat dispus să renunțe la el, arătându-se nemulțumit de randamentul său. Bunicul lui Andrea Compagno, Salvo Armato, care a postat un mesaj dur pe rețelele sociale, în care îl ataca pe finanțatorul de la FCSB. Mai mult, italianul e de părere că transferul la vicecampioană i-a făcut rău nepotului său.

„Ei bine, în acest moment cred că transferul la Steaua (n.r. FCSB) nu i-a făcut decât rău. Nu se înţelege cine decide (n.r. la club). Se spune că Becali, dar dupa fiecare meci tot Becali spune că ei (n.r. antrenorii) au gândit schimbările pe bancă. La televizor se spune că el decide totul!

Cu siguranţă, sezonul trecut nu a fost câştigat meritat de Farul, dar titlul i-a fost oferit de către domnul Becali lui Gică Hagi, la Constanţa. Au condus cu 2-0 în prima repriză, dar s-a terminat 1-2 după o gafă a portarului.

La începutul reprizei secunde, titirezul nebun inventează schimbări absurde, ca de obicei. Iese Andrea (n.r.  - Compagno), autorul golului de 2-0. Putea să facă chiar 3-0.

Din acel moment, echipa pică şi primeşte două goluri în minutele de final. În precedentul meci de acasă, cu Farul, face alte schimbări nesăbuite, ia două goluri şi pierde cu 2-3. Nici astăzi nu înţelege că fără antrenor nu poţi câştiga niciodată. Vei fi eternul loc doi şi trei”, a scris bunicul lui Andrea Compagno pe pagina de Facebook.

Gigi Becali: "Compagno, pac jos! Uite că nu-ți mai dă penalty"

Schimbat în minutul 69 cu Eduard Radaslavescu, când UTA conducea cu 2-1, iar FCSB avea un jucător în minus, Andrea Compagno a adăugat un nou meci fără gol marcat în care este înlocuit.

Întrebat de ce l-a schimbat pe Compagno, Gigi Becali a explicat că decizia a avut legătură și cu eliminarea lui Pantea. Finanțatorul de la FCSB l-a avertizat totodată pe italian să nu mai simuleze și a transmis că Mihai Stoica va avea o discuție persoană cu vârful din Palermo.

"Schimbarea lui Compagno? Eram în mai puțini oameni și oricum Coman nu făcea faza defensivă. Lasă să fie Coman vârf, poate dădea un gol acolo.

Eu o să-i spun. Nu mai am timp și nu vreau să merg să fac morală fotbaliștilor. I-am zis lui MM să vorbească cu Compagno. Una, două, pac jos, pac jos. Ca dovadă că uite nu-ți mai dă. Are doi metri. Tu ce faci, te arunci jos?", a spus Gigi Becali, la Digisport.