„O zi frumoasă din viața mea!” Hagi, în extaz după victoria cu FCSB. Cuvinte mari despre Alibec: „Mai mult decât un jucător!”

Gica Hagi Farul Constanta FCSB Superliga Gică Hagi
Data publicarii: Duminica 29 Ianuarie 2023, 21:39
Data actualizarii: Duminica 29 Ianuarie 2023, 23:34

Gică Hagi, fericit după victoria pe care echipa sa a obținut-o în fața vicecampioanei FCSB.

Farul Constanţa a învins-o dramatic pe FCSB, cu scorul de 3-2 (0-0), duminică seara, pe Arena Naţională din Bucureşti, într-un meci din etapa a 23-a a Superligii de fotbal. Dobrogenii s-au impus după două goluri marcate în minutele de prelungire.

La finalul partidei, Gică Hagi și-a felicitat jucătorii pentru atitudine și l-a lăudat pe Denis Alibec pentru exemplul pe care îl dă pe teren meci de meci.

Gică Hagi, cuvinte mari despre Denis Alibec

„O zi frumoasă din viața mea, mă bucur că am reușit să câștigăm pentru că eu cred că Steaua, FCSB ne-a dominat, mai ales în prima repriză. Au jucat mai bine decât noi.

Am încercat să ne facem jocul nostru la început. Mă bucur mult că ei au crezut până la final și am câștigat. Se poate orice, numai să crezi.

Știam că Borza e în formă bună și de asta am vrut să-i dau și lui mai multe minute, pentru că de fiecare dată când a intrat de pe bancă a făcut-o foarte bine.

La Farul trebuie să construim o mentalitate de învingător. Ne lipsește acest lucru, nu putem să-l avem de la început, dar ne străduim să-l construim în timp.

Alibec - fantastic. A fost cel mai bun de pe teren. A făcut diferența. Când el joacă bine, jucăm și noi bine. E mai mult decât un jucător. Avem nevoie de el”, a spus Gică Hagi la finalul meciului cu FCSB.

Farul venea după trei meciuri consecutive fără victorie, un egal şi două eşecuri. FCSB a suferit a doua sa înfrângere pe teren propriu în acest campionat. În tur, Farul s-a impus cu 3-1.

În urma acestui rezultat, Farul a acumulat 48 de puncte și a urcat pe primul loc în clasament. FCSB a rămas pe patru, cu 41 de puncte.

Conferința lui Gică Hagi după FCSB - Farul 2-3