„Nu a avut realizări!” Gigi Becali a radiografiat jocul lui David Miculescu împotriva lui Dinamo

Gigi Becali David Miculescu FCSB Superliga Gigi Becali
Data publicarii: Luni 27 Noiembrie 2023, 17:24
Data actualizarii: Luni 27 Noiembrie 2023, 17:29

FCSB s-a impus la limită în derby-ul cu Dinamo, scor 1-0, după un gol spectaculos marcat de Florinel Coman din lovitură liberă, în minutul 52.

Vicecampioana României a început cu David Miculescu pe poziția de vârf împins, însă după pauză acesta i-a făcut loc pe teren atacantului italian Andrea Compagno.

Gigi Becali a explicat de ce a ales să-l schimbe pe Miculescu și să-l trimită pe teren pe Andrea Compagno.

„Miculescu nu pot să spun că nu a încercat, dar nu a avut realizări. S-a încercat şi cu Compagno, deşi dacă mă întrebi pe cine mizez după meciul de aseară, îl pun pe Miculescu în locul lui Compagno. Miculescu nu a avut mingi”, a spus Gigi Becali, potrivit Fanatik.

Dinamo - FCSB, scor 0-1

În tur, FCSB a învins cu 2-1. FCSB şi-a consolidat poziţia de lider prin acest succes. Dinamo a ajuns la 11 etape consecutive fără victorie, trei egaluri şi opt eşecuri. Dinamo are cel mai slab atac din prima ligă, cu doar 9 goluri marcate.

În urma victoriei din meciul cu Dinamo, FCSB s-a distanțat la cinci puncte de principala urmăritoare: CFR Cluj, care poate ajunge pe trei la finalul acestei etape dacă Rapid se va impune pe teren propriu, în fața Universității Cluj.