Deian Sorescu FC Arges - FCSB FCSB Superliga
Data publicarii: Duminica 26 Februarie 2023, 22:07
Data actualizarii: Duminica 26 Februarie 2023, 22:08

Deian Sorescu (25 de ani) și-a dorit să fie avansat pe postul de mijlocaș drepata, după ce în ultimele meciuri a evoluat doar pe postul de fundaș dreapta, în locul lui Valentin Crețu.

Chiar dacă a început meciul ca fundaș dreapta, Deian Sorescu a urcat după ce Crețu a fost introdus la pauză în locul lui Edjouma și i-a răsplătit încrederea lui Gigi Becali după doar nouă minute.

Deian Sorescu, gol după doar nouă minute ca mijlocaș dreapta!

Fostul dinamovist a luat o acțiune pe cont propriu, după o minge recuperată de Adrian Șut, a tras puternic din afara careului și l-a învins pe Cătălin Straton, reușind să marcheze golul de 2-0 și primul al său în tricoul vicecampioanei.

Patronul FCSB s-a arătat nemulțumit de evoluțiile lui Deian Sorescu după primele partide din acest an și a pus sub semnul întrebării viitorul internaționalului român.

Pentru a-l transfera definitiv pe Sorescu de la Rakow Czestochowa, vicecampioana trebuie să plătească o sumă de aproximativ un milion de euro.

Echipa de start a FCSB-ului: Târnovanu - Sorescu, Dawa, Tamm, Radunovic - Olaru, Șut, Edjouma - Oct. Popescu, Compagno, Coman

Rezerve: Vlad - Crețu, Haruț, I. Cristea, Omrani, Ov. Popescu, Oaidă, Pantea, Radaslavescu