"Ziceam să nu fie și a patra oară". Ce a declarat Marius Ștefănescu după egalul obținut de Sepsi cu Farul Constanța

marius stefanescu Farul Constanta play-off Superliga Sepsi OSK Superliga
Data publicarii: Sambata 29 Aprilie 2023, 23:49
Data actualizarii: Duminica 30 Aprilie 2023, 00:24

Sepsi OSK a terminat la egalitate cu Farul Constanţa, scor 1-1, pe teren propriu, într-un meci din etapa a şasea din play-off.

Farul Constanța a deschis scorul prin Andrei Borza (minutul 73) şi a ratat desprinderea la ocazia lui Louis Munteanu (minutul 84), Sepsi OSK egalând în minutul 90, prin Marius Ştefănescu. Liderul a avut o bară, prin Adrian Mazilu (minutul 56).

Farul Constanța are o singură victorie în ultimele trei etape (un eşec şi un egal). Sepsi OSK are o singură victorie în ultimele nouă etape (două egaluri, şase eşecuri). În sezonul regulat, liderul din campionat s-a impus în ambele partide directe, cu 1-0 în deplasare şi 2-0 acasă.

Ce a declarat Marius Ștefănescu după golul marcat cu Farul Constanța

"Ne doream să luăm toate punctele, dar ne mulțumim cu un punct, am avut ocazii să și câștigăm. Îmi doresc să cresc, să am evoluții cât mai bune. Cred că echipa e importantă și după aceea să dea fiecare jucător sută la sută.

Nu știu dacă cei de la Farul credeau că suntem obosiți. Am jucat acum 3 zile, dar cred că ne-am descurcat bine, le-am lăsat posezia și am încercat să jucăm mai direct.

Motivație trebuie să avem la fiecare meci, noi nu am relansat niciun campionat, noi trebuie să jucăm pentru noi, nu să încurcăm sau jucăm pentru nu știu cine, ci să jucăm pentru noi, pentru club, pentru familiile noastre.

Nu pot să zic că ne-am luat revanșa, dar înainte de meci am vorbit că ne-au bătut de 3 ori și ziceam să nu fie și a patra oară. Au fost aproape, dar am egalat târziu, însă cred că puteam să și câștigăm la ultima fază", a spus jucătorul la finalul partidei.