Zi(cu) noroc pentru Dinamo!

Data publicarii: Sambata 22 Martie 2008, 15:38
Data actualizarii: Sambata 22 Martie 2008, 15:38
U CLUJ 1-2 DINAMO

Zicu a fost salvatorul lui Dinamo in meciul de la Cluj unde ultima clasataa a fost pe punctul de a produce surpriza in fata campioanei. Multescu a schimbat din nou sistemul de jos si a  reusit prima victorie cu Dinamo in deplasare.

Danciulescu a deschis scorul  in prima repriza  dintr-un penalty obtinut de Bratu. Dinamovistii au cedat iar clujenii au fost pe punctul de a reusi lovitura dupa ce Flavius Bad a reusit egalearea cu un sfert de ora inainte de final. Zicu a fost insa intr-o zi mare: a reusit un gol superb in minutul 91 dintr-o actiune proprie si aduce prima victorie pentru Dinamo in deplasare cu Multescu pe banca.

U Cluj: Merlier, Dancia, Ungurusan, Da Silva, Soltuz, Savu, Bundea, Boudarene, Santos, Goga, Raducanu.

Dinamo: Lobont, Todorovski, Moti,Izvoranu, Pulhac, Torje, Margaritescu, Ropotan, Danciulescu, Bratu, Miranda.

Min 35: Bratu obtine un penalty dupa un fault al lui Soltuz, iar Danciulescu transforma pentru 1-0!

Min 78: Flavius Bad da lovitura si egaleaza pentru U Cluj.

Min 79: Minute bune pentru U Cluj care domina jocul!

Min 91: Zicu salveaza Dinamo printr-un gol dintr-o actiune proprie!