„FCSB a făcut presiuni asupra arbitrului!” Cristi Balaj, acuze grave la adresa vicecampioanei după meciul din Ghencea

Cristi Balaj CFR Cluj FCSB Superliga Cristi Balaj
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Luni 07 August 2023, 13:16
Data actualizarii: Luni 07 August 2023, 13:25

FCSB a câtigat meciul cu CFR Cluj, scor 1-0, în urma unui penalty foarte ușor acordat de centralul Marcel Bîrsan.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Andrea Compagno, cel care a și o obținut lovitura de pedeapsă, după un duel cu Cvek.

La finalul meciului, Cristi Balaj, președintele lui CFR Cluj, i-a acuzat pe „roș-albaștri” că au făcut presiune asupra arbitrului la pauza meciului.

Balaj susține că FCSB a făcut presiune asupra arbitrului

„La pauză îmi spuneau jucătorii şi Panin că oficiali de la FCSB au strigat în drumul spre vestiare către Bîrsan. Au tăbărât pe el. Oficialii lui FCSB au făcut asta, în drum spre vestiare. Atât timp când nu am fost acolo, nu pot da nume.

Trebuie să se pună un semn de întrebare. Mi s-a comunicat că s-a pus presiune pe arbitru. Mi-a spus Panin, m-a şi sunat. Nu dau nume pentru că nu am fost acolo”, a spus Cristi Balaj, preşedintele CFR-ului, potrivit Fanatik.

FCSB a învins-o pe CFR Cluj cu scorul de 1-0 (0-0), duminică seara, pe Stadionul Steaua, într-un meci din etapa a patra a Superligii de fotbal.

La revenirea sa în Ghencea, după opt ani, FCSB a obţinut victoria prin golul marcat de Andrea Compagno (67 - penalty), după un fault comis de mijlocaşul croat Lovro Cvek asupra italianului.