„Excepțional! Bravo, Nistor!” Basarab Panduru, impresionat de evoluția jucătorului Universității Cluj

Dan Nistor Basarab Panduru FCSB Universitatea Cluj Superliga Dan Nistor
Data publicarii: Marti 03 Octombrie 2023, 15:28
Data actualizarii: Marti 03 Octombrie 2023, 15:29

„U” Cluj a smuls un rezultat de egalitate pe terenul lui FCSB, scor 2-2, iar Dan Nistor a fost unul dintre jucătorii care au impresionat.

Ajuns la 35 de ani, Dan Nistor demonstrează că încă nu și-a spus ultimul cuvânt în fotbalul românesc. Mijlocașul central al Universității Cluj și-a arătat încă o dată clasa la golul marcat în minutul 26, dar și la pasa de gol oferită în minutul 88, lui Mitrea.

După meci, fostul stelist Basarab Panduru a avut doar cuvinte de laudă la adresa lui Nistor.

„În primul rând, preluarea pe care o face Nistor. Șut, crede el... te scoți din joc aiurea. Punte-te în spatele lui și ce mai face? Nu mai face absolut nimic. El s-a eliminat pentru că a intrat așa, dar trebuia să stea între Nistor și poartă și atunci poți să faci ceva, dar tu te arunci acolo, că am crezut eu că dau în minge...

Preluarea lui Nistor a absolut excelentă. Apoi întoarce puțin capul, se uită, îl vede și pe Târnovanu, care nu știu ce face, de ce se uită acolo, și dă la colțul lung. Excepțional golul. Bravo, Nistor!”, a spus Basarab Panduru, la Orangesport.

Șapte goluri și patru pase decisive a adunat Dan Nistor, în acest sezon, în cele 12 meciuri disputate în tricoul Universității Cluj, în acest sezon.