„Era să intrăm în istoria universală a prostiei”  Reacția lui MM Stoica după FCSB - UTA 2-1

Mihai Stoica FCSB FCSB - UTA Superliga Mihai Stoica
Data publicarii: Luni 17 Octombrie 2022, 22:00
Data actualizarii: Luni 17 Octombrie 2022, 22:00

FCSB a câștigat cu UTA Arad, scor 2-1, pe Arena Națională.

FCSB a reușit s-o învingă pe UTA Arad cu 2-1 pe Arena Națională, după ce Darius Olaru a deschis scorul cu o superexecuție în minutul 16, iar Andrea Compagno a dus scorul la 2-0 în minutul 89 din penalty.

În minutele 90+1, Claudiu Keșeru a redus din diferență și a provocat un șoc temporar pe Arena Națională, însă FCSB și-a blocat bine poarta, iar tabela nu s-a mai modificat până la fluierul final al lui Sebastian Colțescu.

Mihai Stoica, managerul general al FCSB-ului, a vorbit despre evoluția echipei lui Nicolae Dică din meciul cu UTA Arad și a evidențiat faptul că golul înscris de Keșeru a fost "stupid".

MM Stoica: „Era să intrăm în istoria universală a prostiei”

UTA Arad a fost aproape să producă un șoc pe național Arena, după golul înscris de Claudiu Keșeru în minutul 90+1

„De când Toni s-a dus la Chindia, mergem cap la cap, e perfect (râde). Merge pariul perfect. Stă în picioare, suntem la egalitate cu Farul, nu ştiu golaverajul. Petrolul era să-mi strice calculele, care era la un pas.

Am reuşit să marcăm 2 goluri, am reuşit să facem situaţii periculoase, Darius Olaru a spart gheaţa cu un gol senzaţional. Cordea îşi continuă evoluţiile bune. Ce m-a mirat enorm a fost că l-au admsolestat mulţi spectaori pe Creţu, care a făcut multe meciuri bune în ultima perioadă. Octavian Popescu a intrat bine, chiar foarte bine, a avut cifre bune, iar în sfârşit a fost periculos.

Negativ e că am luat un gol stupid. Era să intrăm în istoria universală a prostiei. În minutele de prelungire să plecăm de la stadion fără cele trei puncte”, a spus MM Stoica, potrivit Orange Sport.

FCSB - UTA Arad 2-1

FCSB a început dur jocul de pe Arena Națională cu UTA Arad. Darius Olaru a deschis scorul cu o superexecuție în minutul 16, iar Andrea Compagno a majorat diferența din penalty în minutul 89, în partea a doua a meciului.

În minutele de prelungiri, Claudiu Keșeru a oferit un șoc pe final grupării roș-albastre, reducând diferența în minutul 90+1. Însă, tabela nu s-a mai modificat până la fluierul final al arbitrului Sebastia Colțescu, iar formația dirijată de Nicolae Dică s-a bucurat de cele trei puncte.

În următoarea partidă, FCSB o va întâlni din nou pe UTA, dar de data aceasta în Cupa României. Meciul este programat miercuri, 19 octombrie, de la ora 21:00.