„Dacă Becali a făcut schimbările, să i se dea licența!” Dumitru Dragomir: „E mai bun ca toți din țară”

Gigi Becali Dumitru Dragomir FCSB Superliga Gigi Becali
Data publicarii: Duminica 08 Mai 2022, 23:14
Data actualizarii: Duminica 08 Mai 2022, 23:14

FCSB a învins-o pe Universitatea Craiova cu scorul de 1-0 (0-0), duminică seara, în deplasare, într-un meci din etapa a opta a fazei playoff a Ligii 1.

Dumitru Dragomir l-a felicitat pe Gigi Becali pentru schimbările făcute la meciul de pe „Ion Oblemenco”.

Becali l-a trimis inspirat pe Mamut pe teren

Becali l-a schimbat pe Florinel Coman, în minutul 37, după ce acesta ar fi suferit o accidentare și l-a trimi pe teren în locul fotbalistului de 24 de ani pe Ianis Stoica.

Același Ianis Stoica pe care avea să-l schimbe în repriza secundă (minutul 84), pentru a-l trimite pe teren pe Mamut, jucătorul care i-a și adus victoria FCSB-ului.

„În mod normal, cu meciul ăsta, moralul celor de la FCSB e ridicat cu 50% în plus. Ar trebuie să câștige cu CFR. Dar mă tem că tinerii nu pot să ducă emoțiile unui meci decisiv. Dar dacă bate și ia campionatul, FCSB e de felicitat. Chiar dacă nu a fost deloc pe primul loc, contează finalul.

Octavian Popescu a jucat bine, Olaru a fost senzațional. Iar fundașul dreapta, Ovidiu Popescu, e de națională. E cu 3 clase peste fundașii dreapta din țară.

Dacă Becali a făcut schimbările, propun ca FRF să-i dea licența. E mai bun ca toți din țară.  Dacă el l-a scos pe Stoica și l-a băgat Mamut... A fost o schimbare demențială, extraordinară Toate schimbările făcute de Steaua au intrat bine. Dacă Petrea a făcut schimbările, declarați-l cel mai bun în această lună”, a spus Dumitru Dragomir, potrivit gsp.

FCSB a ajuns la cinci victorii consecutive, toate fără gol primit.

În urma acestui rezultat, Universitatea va termina pe locul al treilea în acest sezon, în timp ce FCSB şi CFR Cluj rămân în luptă pentru titlu.