„Ce să fac eu cu Coman?!” Replica lui Mihai Pintilii după ce Florinel Coman s-a arătat nemulțumit că nu joacă

Florinel Coman FCSB mihai pintilii Superliga
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Marti 06 Decembrie 2022, 10:48
Data actualizarii: Marti 06 Decembrie 2022, 10:50

FCSB a câștigat fără drept de apel meciul cu CS Mioveni, scor 5-1, din etapa cu numărul 19 a Superligii României.

Vicecampioana României nu a avut probleme în meciul cu CS Mioveni, echipă care trece printr-o perioadă delicată din cauza situației financiare. Golurile roș-albaștrilor au fost marcate de Malcom Edjouma (min. 31), Adrian Șut (min. 45 și 77), Florinel Coman (min. 58) și Eduard Radaslavescu (min. 87). De cealaltă parte, oaspeții au marcat în minutul 74, prin Antal.

Florinel Coman, care a fost numit căpitan după plecarea lui Florin Tănase, a fost trecut pe banca de rezerve după prestația ștearsă din startul sezonului. Coman a intrat la pauză în locul lui Billel Omrani și a reușit să marcheze al patrulea gol din acest sezon.

La finalul meciului, fotbalistul și-a arătat nemulțumirea pentru faptul că nu mai joacă și a recunoscut că i-a cerut lui Gigi Becali să îl lase să plece, pentru a prinde minute și pentru a reveni la cea mai bună formă.

Mihai Pintilii a răspuns comentariilor făcute de Florinel Coman

Mihai Pintilii a fost cel care a preluat echipa după plecarea lui Nicolae Dică, el fiind și cel care se ocupă în prezent de ea, în ciuda faptului că „oficial” apare Leo Strizu. Fostul jucător al roș-albaștrilor a vorbit la finalul partidei despre declarațiile lui Florinel Coman, punctând că este normal ca jucătorul să se simtă dezamăgit.

„Ce să fac eu cu Coman? Nu-l iau acasă, că nu-i copilul meu. E normal să fii dezamăgit când nu joci meci de meci, e normal să fii supărat. Tavi Popescu a intrat și el într-o perioadă mai bună, e normal să joace”, a declarat Mihai Pintilii la finalul meciului.

• 4 goluri și 3 assist-uri a reușit jucătorul în 24 de meciuri jucate în acest sezon.
  • 3 milioane de euro este cota lui Florinel Coman conform Transfermarkt.