„Același lucru tot timpul!” Bănel Nicoliţă n-a avut milă de jucătorii FCSB, după egalul cu Petrolul Ploiești

Banel Nicolita FCSB Petrolul Ploiesti Superliga Banel Nicolita
Data publicarii: Luni 30 Octombrie 2023, 13:36
Data actualizarii: Luni 30 Octombrie 2023, 13:37

FCSB a pierdut două puncte cu Petrolul Ploiești, scor 2-2, după ce a fost egalată la ultima fază a meciului.

Bănel Nicoliță (38 de ani) i-a „taxat” pe jucătorii de la FCSB, nemulțumit de atitudinea pe care au arătat-o în repriza secundă.

„Același lucru tot timpul. Joacă o repriză, apoi gata, cedează. A jucat foarte bine prima repriză, a condus cu 2-0, continuă să ataci, continuă să dai 3-0, 4-0, cât poți. Ai echipă, ai jucători de nivelul ăsta. Nu mă așteptam o secundă să egaleze în stilul cum a jucat Petrolul.

Orice suporter, chiar dacă nu ținea cu FCSB, nu credea vreodată că Petrolul va putea să egaleze. S-au retras iar, multe greșeli în apărare. Nu știu, e o problemă acolo. Nu contează cine ia deciziile.

În momentul când intri în teren tu nu vrei să-i arăți că ţii să joci? Robert (n.r. - Niță), nu mai ai 15 ani, știi și tu lucrul ăsta”, a spus Bănel Nicoliță, potrivit Fanatik.

Petrolul Ploiești - FCSB, scor 2-2

În urma acestui rezultat, FCSB a ajuns la 31 de puncte și va rămâne lider și după această etapă, dar poate pierde avansul de trei puncte față de CFR Cluj, care va evolua în această etapă cu Farul Constanța.

Petrolul rămâne pe locul șase, cu 20 de puncte, la egalitate cu Hermannstadt și Farul Constanța. În următoarea etapă, ploieștenii vor juca pe terenul lui Sepsi OSK, iar FCSB se va pregăti pentru derby-ul cu Rapid, de pe Arena Națională.