FOTO ȘI VIDEO Yassine Bahassa, ca Mario Balotelli! Cum a sărbătorit golul marcat împotriva celor de la Universitatea Cluj

Yassine Bahassa FCU Craiova Mario Balotelli Universitatea Cluj Superliga
Data publicarii: Vineri 03 Februarie 2023, 22:39
Data actualizarii: Vineri 03 Februarie 2023, 22:53

FCU 1948 Craiova a surclasat-o pe Universitatea Cluj cu scorul de 5-0 (3-0), vineri seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa cu numărul 24 a Superligii.

Trupa pregătită de Nicolo Napoli s-a impus prin golurile marcate de Aurelian Chiţu (12', 25), Dragoş Albu (36'), Yassine Bahassa (81') şi Vladislav Blănuţă (90'). Atacantul moldovean Vladislav Blănuţă a marcat primul său gol pentru „alb-albaştri”.

Bahassa l-a imitat pe Balotelli după gol

După golul marcat în minutul 81, Yassine Bahassa a sărbătorit în felul în care a făcut-o Mario Balotelli pe când îmbrăca tricoul lui Olympique de Marseille, într-un meci disputat, în 2019, împotriva celor de la AS Saint-Etienne, scor 2-0. Francezul a mers la marginea terenului, a luat un telefon de la unul dintre angajații clubului și și-a făcut câteva poze.

De unde a plecat totul? SPORT.RO a aflat că înainte de startul meciului, fotbalistul de bandă al oltenilor a fost provocat de unul dintre oamenii din cadrul clubului să sărbătorească precum Ballotelli dacă va marca, lucru pe care l-a și făcut.

Aceasta este cea mai categorică victorie pentru craioveni în actualul sezon. 'U' Cluj a suferit primul eşec de la revenirea lui Ioan Ovidiu Sabău pe banca tehnică, după o victorie şi un egal.

În tur scorul a fost egal 1-1. Au marcat atunci Radu Negru (autogol), în minutul 28, pentru U Cluj, iar oltenii au restabilit egalitatea prin Iancu, în minutul 45+3.