VIDEO Dinamo, fara aparare! Dinamo 3-4 Austria Viena! Vezi rezumatul!

Data publicarii: Miercuri 30 Iunie 2010, 21:20
Data actualizarii: Miercuri 30 Iunie 2010, 21:39

Dinamo nu are aparare. Asta e concluzia la care a ajuns Andone dupa meciul amical cu Austria Viena. Dinamovistii s-au salvat de la rusine pe final cu doua goluri marcate de Niculae si Niculescu.

Dinamo merge din rau in mai rau in meciurile amicale. Dupa 1-1 cu Maccabi Haifa, oamenii lui Andone au luat bataie de la Austria Viena cu 4-3.

Andrei Cristea a deschis scorul din penalty in minutul 28, dar austriecii au egalat inainte de pauza.

Margaritescu a fost eliminat de arbitru in minutul 55, iar Andone nu l-a mai putut inlocui, cum se obisnuieste in amicale.

A urmat dezastrul pentru dinamovisti, care au primit trei goluri in 10 minute.

Niculae si Niculescu au salvat rusinea cu doua goluri pe finalul meciului.

Dinamo mai joaca un meci amical in Austria vineri, de la ora 15.00, exclusiv pe www.sport.ro, cu Lokomotiv Moscova.

Antrenorul Ioan Andone a folosit urmatorii jucatori: Skender (Balgradean '61) - Homei, Scarlatache (D. Grigore '64), Diabate, Pulhac - Margaritescu - Chiacu (Torje '70), Ad. Cristea (Vranjkovic '46), Paun (Niculae '58) - An. Cristea (Niculescu '61), Ganea (N’Doye '56).