Vezi programul Ligii I in sezonul 2008-2009

Autor: Sport.ro
Marti 03 Iunie 2008, 16:08
S-a tras programul sezonului viitor, iar Steaua, Dinamo, Rapid, si CFR au parte de meciuri interesante in prima etapa.

CFR - Steaua se va juca in etapa a 9-a, iar derbyul Dinamo - Steaua pica intr-o etapa cu ghinion, etapa a 13-a.

Etapa 1

Rapid - Gloria Bistrita
Universitatea Craiova - Politehnica Iasi
FC Vaslui - Steaua
FC Brasov - Unirea Urziceni
Pandurii Tirgu-Jiu - Dinamo
FC Arges - Poli Timisoara
Gaz Metan Medias - Otelul Galati
CS Otopeni - CFR Cluj
Gloria Buzau - Farul Constanta

Etapa 2

Gloria Bistrita - Universitatea Craiova
Politehnica Iasi - FC Vaslui
Steaua - FC Brasov
Unirea Urziceni - FC Arges
Dinamo - Gaz Metan Medias
Poli Timisoara - Pandurii Tirgu-Jiu
Otelul Galati - CS Otopeni
CFR Cluj - Gloria Buzau
Farul Constanta - Rapid

Etapa 3

Rapid - CFR Cluj
Universitatea Craiova - Farul Constanta
FC Vaslui - Gloria Bistrita
Pandurii Tirgu-Jiu - Unirea Urziceni
FC Arges - FC Brasov
Gaz Metan Medias - Poli Timisoara
CS Otopeni - Dinamo
Gloria Buzau - Otelul Galati
Politehnica Iasi - Steaua

Etapa 4

FC Brasov - Pandurii Tirgu-Jiu
Gloria Bistrita - Politehnica Iasi
Steaua - FC Arges
Unirea Urziceni - Gaz Metan Medias
Dinamo - Gloria Buzau
Poli Timisoara - CS Otopeni
Otelul Galati - Rapid
CFR Cluj - Universitatea Craiova
Farul Constanta - FC Vaslui

Etapa 5

Rapid - Dinamo
Universitatea Craiova - Otelul Galati
FC Vaslui - CFR Cluj
Pandurii Tirgu-Jiu - FC Arges
Gaz Metan Medias - FC Brasov
CS Otopeni - Unirea Urziceni
Gloria Buzau - Poli Timisoara
Gloria Bistrita - Steaua
Politehnica Iasi - Farul Constanta

Etapa 6

FC Brasov - CS Otopeni
FC Arges - Gaz Metan Medias
Steaua - Pandurii Tirgu-Jiu
Unirea Urziceni - Gloria Buzau
Dinamo - Universitatea Craiova
Poli Timisoara - Rapid
Otelul Galati - FC Vaslui
CFR Cluj - Politehnica Iasi
Farul Constanta - Gloria Bistrita

Etapa 7

Rapid - Unirea Urziceni
Universitatea Craiova - Poli Timisoara
FC Vaslui - Dinamo
Gaz Metan Medias - Pandurii Tirgu-Jiu
CS Otopeni - FC Arges
Gloria Buzau - FC Brasov
Gloria Bistrita - CFR Cluj
Politehnica Iasi - Otelul Galati
Farul Constanta - Steaua

Etapa 8

FC Brasov - Rapid
Pandurii Tirgu-Jiu - CS Otopeni
FC Arges - Gloria Buzau
Steaua - Gaz Metan Medias
Unirea Urziceni - Universitatea Craiova
Dinamo - Politehnica Iasi
Poli Timisoara - FC Vaslui
Otelul Galati - Gloria Bistrita
CFR Cluj - Farul Constanta

Etapa 9

Rapid - FC Arges
Universitatea Craiova - FC Brasov
FC Vaslui - Unirea Urziceni
CS Otopeni - Gaz Metan Medias
Gloria Buzau - Pandurii Tirgu-Jiu
Gloria Bistrita - Dinamo
Politehnica Iasi - Poli Timisoara
CFR Cluj - Steaua
Farul Constanta - Otelul Galati

Etapa 10

FC Brasov - FC Vaslui
Pandurii Tirgu-Jiu - Rapid
FC Arges - Universitatea Craiova
Gaz Metan Medias - Gloria Buzau
Steaua - CS Otopeni
Unirea Urziceni - Politehnica Iasi
Dinamo - Farul Constanta
Poli Timisoara - Gloria Bistrita
Otelul Galati - CFR Cluj

Etapa 11

Rapid - Gaz Metan Medias
Universitatea Craiova - Pandurii Tirgu-Jiu
FC Vaslui - FC Arges
Gloria Buzau - CS Otopeni
Gloria Bistrita - Unirea Urziceni
Politehnica Iasi - FC Brasov
Otelul Galati - Steaua
CFR Cluj - Dinamo
Farul Constanta - Poli Timisoara

Etapa 12

FC Brasov - Gloria Bistrita
Pandurii Tirgu-Jiu - FC Vaslui
FC Arges - Politehnica Iasi
Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova
CS Otopeni - Rapid
Steaua - Gloria Buzau
Unirea Urziceni - Farul Constanta
Dinamo - Otelul Galati
Poli Timisoara - CFR Cluj

Etapa 13

Rapid - Gloria Buzau
Universitatea Craiova - CS Otopeni
FC Vaslui - Gaz Metan Medias
Gloria Bistrita - FC Arges
Politehnica Iasi - Pandurii Tirgu-Jiu
Dinamo - Steaua
Otelul Galati - Poli Timisoara
CFR Cluj - Unirea Urziceni
Farul Constanta - FC Brasov

Etapa 14

Rapid - Steaua
FC Brasov - CFR Cluj
Pandurii Tirgu-Jiu - Gloria Bistrita
FC Arges - Farul Constanta
Gaz Metan Medias - Politehnica Iasi
CS Otopeni - FC Vaslui
Gloria Buzau - Universitatea Craiova
Unirea Urziceni - Otelul Galati
Poli Timisoara - Dinamo

Etapa 15

Universitatea Craiova - Rapid
FC Vaslui - Gloria Buzau
Gloria Bistrita - Gaz Metan Medias
Politehnica Iasi - CS Otopeni
Steaua - Poli Timisoara
Dinamo - Unirea Urziceni
Otelul Galati - FC Brasov
CFR Cluj - FC Arges
Farul Constanta - Pandurii Tirgu-Jiu

Etapa 16

Rapid - FC Vaslui
Universitatea Craiova - Steaua
FC Brasov - Dinamo
Pandurii Tirgu-Jiu - CFR Cluj
FC Arges - Otelul Galati
Gaz Metan Medias - Farul Constanta
CS Otopeni - Gloria Bistrita
Gloria Buzau - Politehnica Iasi
Unirea Urziceni - Poli Timisoara

Etapa 17

FC Vaslui - Universitatea Craiova
Gloria Bistrita - Gloria Buzau
Politehnica Iasi - Rapid
Steaua - Unirea Urziceni
Dinamo - FC Arges
Poli Timisoara - FC Brasov
Otelul Galati - Pandurii Tirgu-Jiu
CFR Cluj - Gaz Metan Medias
Farul Constanta - CS Otopeni

Filmul evenimentelor din Caracal. Dincă a refăcut pas cu pas traseul parcurs după răpirea Luizei
BRAT