Veste proastă pentru FCSB! Doi jucători importanți ratează derby-ul cu Dinamo

FCSB CFR Cluj Dinamo Superliga
Data publicarii: Duminica 23 Ianuarie 2022, 21:57
Data actualizarii: Duminica 23 Ianuarie 2022, 21:59

FCSB a remizat dramatic contra lui CFR Cluj, scor 3-3, în derby-ul etapei cu numărul 22 din Liga 1.

După egalul obținut în ultimul minut împotriva lui CFR Cluj, FCSB aprimit o veste proastă. Doi jucători importanți ai echipei lui Toni Petrea vor fi suspendați pentru derby-ul cu Dinamo, din etapa următoare.

Ovidiu Popescu și Adrian Șut ratează meciul Dinamo - FCSB

Este vorba despre mijlocașul Ovidiu Popescu, folosit fundaș dreapta în partida cu CFR Cluj, și închizătorul Adrian Șut. Ambii au văzut cartonaș galben în partida de pe Arena Națională și au ajuns la patru avertismente în actualul sezon, astfel că vor fi nevoiți să rateze meciul cu Dinamo.

Ovidiu Popescu a văzut cartonașul galben în minutul 35, pentru un fault asupra lui Gabriel Debeljuh, iar din lovitura liberă a rezultat primul gol marcat de CFR Cluj prin atacantul croat.

Adrian Șut a fost avertizat de Sebastian Colțescu în minutul 40, iar de la FCSB au mai fost avertizați Denis Haruț și Darius Olaru, care nu erau în pericol de suspendare.

La meciul cu CFR Cluj din această seară, FCSB a avut alți doi suspendați - fundașii Risto Radunovic și Valentin Crețu.

Derby-ul Dinamo - FCSB este programat duminică, 30 ianuarie, de la ora 20:00, pe stadionul din "Ștefan cel Mare".