Verdict pentru Eduard Radaslavescu! Gigi Becali a dezvăluit accidentarea suferită de jucătorul care a rezistat 13 minute pe teren

eduard radaslavescu FCSB Gigi Becali Superliga
Data publicarii: Luni 04 Martie 2024, 10:12
Data actualizarii: Luni 04 Martie 2024, 10:28

FCSB a învins-o pe Petrolul Ploieşti cu scorul de 1-0, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 29-a a Superligii, penultima a sezonului regulat.

Diferenţa a fost făcută de autogolul lui Valentin Ţicu (46). FCSB a avut două ocazii mari în finalul primei reprize, mai întâi prin Florinel Coman, din lovitură liberă (45), dar portarul Lukas Zima a respins în transversală şutul atacantului. La cornerul care a urmat, Baba Alhassan a reluat în transversală cu genunchiul (45+1).

FCSB a ajuns la 11 meciuri consecutive fără înfrângere, opt victorii şi trei egaluri. Petrolul Ploiești, care a pierdut ultimele trei partide, nu mai are şanse de a prinde play-off-ul.

Accidentarea suferită de Eduard Radaslavescu

Imediat după meci, într-o intervenție telefonică la Digi Sport, Gigi Becali a dezvăluit că jucătorul de 19 ani ar fi suferit o entorsă. Dacă diagnosticul se confirmă, mijlocașul ofensiv va fi indisponibil pentru partida cu Rapid, ceea ce complică situația echipei pentru regula U21.

"Are entorsă Radaslavescu. Dacă are entorsă, nu e și penalty? Nu știu, zic și eu! A fost contact, s-a văzut. Eu cred că e penalty dacă i-a făcut entorsă la faza aia", a spus patronul de la FCSB.

Gigi Becali: "Eu tot mai cred în Radaslavescu. Stai să joace!"

După partida cu Farul Constanța, în care Eduard Radaslavescu a ratat niște ocazii uriașe, patronul de la FCSB a spus că are în continuare încredere în fotbalistul pe care l-a cumpărat de la formația lui Gică Hagi pentru 850.000 de euro, în august 2022.

"Bă, scapi singur, dă, mă, la poartă, dă gol! Dai pasă? Ce pasă, mă? Dă șut la poartă și rupe plasa. Altădată, când a trebuit să dea pasă, nu a dat și s-au supărat ăștia (n.r - colegii) pe el. Acum i-a rămas în cap aia.

Eu tot mai cred în Radaslavescu. Cred pentru că e copil încă. N-a jucat. Stai să joace! Eu tot mai cred în el", a spus Gigi Becali, la Fanatik.