Vaslui, a treia victorie: 1-0 cu Ankaraspor in Germania!

Ankaraspor FC Vaslui Superliga
Data publicarii: Luni 13 Iulie 2009, 22:54
Data actualizarii: Luni 13 Iulie 2009, 23:07

FC Vaslui a invins in Germania echipa din Turcia Ankaraspor prin golul reusit de Marko Ljubinkovic!

FC Vaslui a obtinut cea de-a treia victorie consecutiva in turneul de pregatire din Germania, dupa ce a invins, luni seara, cu scorul de 1-0, formatia Ankaraspor, care a incheiat pe locul 9 in prima liga din Turcia.

Unicul gol al intalnirii a fost inscris de Marko Ljubinkovic, in minutul 56 al partidei.
"A fost un meci echilibrat si am intalnit primul adversar de calibru de pana acum din turnel din Germania. Pentru noi este o victorie importanta si speram sa o tinem tot asa in continuare, inclusiv in meciurile din Liga Europa", a declarat Catalin Popa, directorul sportiv al FC Vaslui.

Formatia moldoveana antrenata de Cristi Dulca va avea o pauza de o zi, urmand ca pe 15 iulie sa joace un nou amical, impotriva formatiei germane Alemannia Aachen, tot in statiunea de la Goch, acolo unde sunt cantonati cei de la FC Vaslui.