VIDEO "V-am spus eu!" Gheorghe Mustață s-a filmat pe Ghencea și a transmis un mesaj provocator

FCSB Gheorghe Mustata Superliga Superliga Gheorghe Mustață
Data publicarii: Joi 31 August 2023, 16:15
Data actualizarii: Joi 31 August 2023, 16:14

FCSB se va înfrunta cu Universitatea Craiova în campionat.

Cele două cluburi se vor duela în a opta etapă din Superliga pe stadionul „Steaua” din Ghencea. Arena Națională, locul în care FCSB dispută meciurile de acasă, e ocupată, din cauza unui eveniment care se desfășoară în perioada în care a fost fixat și meciul.

Gheorghe Mustață s-a filmat pe Ghencea, în fața peluzei, și a avut un mesaj de transmis înainte de FCSB - Universitatea Craiova. Liderul galeriei FCSB a precizat că Ghencea e „templul fotbalului românesc” și a ținut să laude arena din capitală.

„Când v-am spus că o să stea peluza nord, aici stă! Vă aștept la meci. Aici va juca absolut toată lumea. Aici va sta Peluza Nord, asta aviz celor care au impresia că nu jucăm noi aici. Le promit eu că jucăm. Aici e templul fotbalului românesc.

Acest stadion extraordinar de frumos”, a spus Gheorghe Mustață în două clipuri postate pe contul său de Facebook.

Ultima confruntare dintre FCSB și Universitatea Craiova a avut loc în play-off-ul sezonului trecu, când roș-albaștrii au reuși să învingă cu 2-1 în deplasare. Andrea Compagno și Deian Sorescu au marcat atunci pentru FCSB, în timp ce Koljic a punctat pentru olteni.

UTA Arad - FCSB 2-1

Florinel Coman a deschis rapid scorul în minutul patru, din pasa lui Darius Olaru. Însă, în minutul 18 Andrej Fabry a restabili egalitatea, în urma unui henț controversat comis în careu de Alexandru Pantea.

În repriza secundă, Godberg Coope a adus-o pe UTA Arad în avantaj, în minutul 60. Cu doi jucători eliminați (Alexandru Pantea, 45+4', Florinel Coman 83'), FCSB a pierdut șirul celor cinci victorii consecutive în Superliga.