UTA Arad - FC Hermannstadt 1-3 | Daniel Paraschiv face show cu "Bătrâna Doamnă"

UTA Arad FC Hermannstadt Mircea Rednic play-out Superliga
Data publicarii: Vineri 12 Aprilie 2024, 19:24
Data actualizarii: Vineri 12 Aprilie 2024, 19:27

Primul meci din etapa a patra a play-out-ului poate fi urmărit LIVE TEXT pe Sport.ro.

Minutul 90+5: Final de partidă pe "Arena Francisc Neuman".

Minutul 65: UTA Arad a primit o lovitură liberă dintr-o poziție favorabilă. Eric Omondi șutează, dar Cătălin Căbuz respinge balonul de sub transversală.

Minutul 63: GOOOOL UTA Arad! Micovschi Claudiu reduce din dezavantaj, după o fază de construcție superbă.

Minutul 59: Cartonaş galben! Ianis Stoica a fost oprit de arbitru și i s-a arătat cartonașul.

Minutul 49: GOOOOL Hermannstadt! Daniel Paraschiv reușește două goluri în 3 minute și își trece în cont un "hattrick" de toată frumusețea.

Minutul 46: GOOOOL Hermannstadt! Daniel Paraschiv profită de o greseală în defensivă și taxează echipa lui Mircea Rednic. Este 0-2.

Minutul 45: S-a reluat jocul la Arad!

Prima repriză

Minutul 45+2: S-a auzit fluierul lui Bogdan Dumitrache, este pauză la Arad!

Minutul 45+1: Vulturar își încearcă norocul de la distanță, dar Cătălin Căbuz prinde mingea fără probleme.

Minutul 44: Cartonaş galben! Joao Pedro a fost avertizat de către arbitrul central, Bogdan Dumitrache.

Minutul 37: Alessandro Murgia încearcă o execuție de zile mari, dinafara careului, dar portarul gazdelor este pe fază și respinge balonul.

Minutul 26: Ianis Stoica încearcă o execuție de la distanță, dar mingea ajunge în tribune.

Minutul 20: GOOOOL Hermannstadt! Daniel Paraschiv deschide scorul pe "Arena Francisc Neuman".

Minutul 18: Penalty Hermannstadt! Luckassen îl lovește pe Gabi Ianuc în careu și albitrul a dictat lovitură de la 11 metri.

Minutul 5: Andrej Fabry execută o lovitură liberă de la o distanță considerabilă, dar mingea trece mult pe lângă poartă.

Minutul 1: Fluier de start la Arad!

• UTA Arad: Kucher - Căpușă, Benga, Conte, Trif - Vulturar, Joao Pedro, Fabry - Micovschi, Luckassen, Omondi
  • Rezerve: Iacob - Stolnik, Diogo Rodrigues, De Freitas, David, Pop, Iurasciuc, Morar, Tudorie, Ariel Lopez, Ezekiel
  • Hermannstadt: Căbuz - Butean, Găman, Bejan, Opruț - Balaure, Mino Sota, Murgia, Stoica - Iancu, Paraschiv
  • Rezerve: Muțiu - Pop, Medina, Stoica, Oroian, Neguț, Biceanu, Ciubotaru, NGoma, Iancu, Fonseca, Jipa, Fonseca

UTA Arad - FC Hermannstadt, derby-ul pentru primul loc din play-out-ul Superligii, este LIVE TEXT pe Sport.ro de la ora 17:30.

Cu şapte puncte scoase în ultimele trei runde, arădenii au urcat în fruntea clasamentului din play-out, aceasta fiind cea mai bună clasare a grupării antrenate de Mircea Rednic în ediţia curentă.

Sibienii sunt fără victorie pe teren advers în campionat din 23 iulie 2023, când s-au impus cu 3-1 la Iaşi. Au urmat în deplasare şapte rezultate de egalitate şi opt partide pierdute, informează LPF.

Cea mai recentă dispută din SuperLigă: 2 decembrie 2023, UTA Arad - FC Hermannstadt 2-0, marcatori Kevin Luckassen şi Claudiu Micovschi.