Universitatea Craiova are asigurată prezența în Europa. Joi (20 august, 20:00), va fi prima manșă cu Ararat-Armenia în play-off-ul pentru accederea în faza ligii din Europa League, iar în cazul în care va pierde ”dubla”, va ajunge în Conference League.

Universitatea Craiova a făcut anunțul: ”Record pentru fotbalul românesc”

Echipa din Bănie a scris pe rețelele social media că 12.000 de abonamente au fost vândute pentru noul sezon, fiind un record pentru fotbalul românesc. 

”12.000 de abonați! Un record în fotbalul românesc atins chiar în ziua în care Știința a obținut, pentru al doilea an la rând, calificarea în faza principală a unei competiții europene!

Programul de abonamente continuă, leilor! Familia alb-albastră crește, iar povestea merge mai departe!”, au scris oltenii.

În tribuna a 2-a, prețurile variază între 399 și 649 de lei, în funcție de sector și tipul abonamentului. În peluze, tarifele pornesc de la 239 de lei la Peluza Nord și ajung la 399 de lei la Peluza Sud. În zona VIP, abonamentele sunt cuprinse între 1.209 și 1.689 de lei, în funcție de sector și poziționare.

Craiova, în clasament

Formația dirijată de Filpe Coelho a bifat două victorii și două înfrângeri în noul sezon și se situează pe poziția a șasea în clasament cu șase puncte.

Oltenii sunt la trei lungimi în spatele liderului. În noua stagiune, Craiova le-a învins pe UTA (4-0) și Petrolul (4-0) și a pierdut cu Dinamo (1-5) și FC Argeș (0-1).