ACUM-VIDEO! Dinamo 007 lovita de Steaua, Dinamo 2-4 Steaua, 23 martie 2003

Dinamo Steaua Superliga
Data publicarii: Miercuri 29 Octombrie 2008, 08:46
Data actualizarii: Vineri 31 Octombrie 2008, 12:48
Azi pe www.sport.ro vezi un meci de zile mari: Dinamo 2-4 Steaua! VEZI MECIUL INTEGRAL: CLICK AICI

CLICK AICI pentru a vedea meciul!

In martie 2003, Steaua avea sa faca unul dintre cele mai tari meciuri cu Dinamo din Stefan cel Mare din toate timpurile. Dinamo isi incepuse deja seria celebra de 7 infrangeri consecutive (Agentii 007). Pana la meciul cu Steaua, Dinamo suferise 3 infrangeri consecutive iar Cornel Dinu a fost ilocuit pe banca tehnica de Ioan Andone. Dinamo – Steaua 2-4 a fost primul meci jucat in nocturna in Stefan cel Mare. Era a 19-a etapa a sezonului 2002-2003, iar Dinamo era pe locul 4 in timp ce Steaua era pe 3 in clasament.

Claudiu Raducanu a marcat primul gol in minutul 5. Dupa ce Mirel Radoi il faulteaza in careu pe Cosmin Barcauan,Ionel Danciulescu, acum la Dinamo, inscrie din penalty in minutul 32 si restabileste egalitatea. In ultimul minut al primei reprize Gabriel Bostina, aflat la Steaua, inscrie dupa o foarfeca spectaculoasa. In a doua repriza, Marian Aliuta majoreaza scorul in minutul 55, Dinamo marcheaza in minutul 90, dar Steaua reuseste sa marcheze golul de 4-2 prin Claudiu Raducanu in prelungiri.