Ultima victorie pentru Popa? Poli Iasi 2-1 Poli Timisoara

Data publicarii: Duminica 09 Decembrie 2007, 14:37
Data actualizarii: Duminica 09 Decembrie 2007, 14:37
ELIMINATI DIN CUPA, ELIMINATI SI DIN EUROPA?

Eliminati rusinos din Cupa de Gloria Buzau, banatenii par sa fi iesit si din cursa pentru locul doi, acolo un de s-au instalat comod dinamovistii si cei de la Urziceni. Timisoara s-a vazut condusa inca din minutul 10, cand Balba a deschis scorul dintr-o pozitie aflata la limita offside-ului. Avantajul gazdelor a durat pana la zece minute dupa pauza, cand Rusici a adus egalul dupa o cursa senzationala a golgheterului campionatului, Gigel Bucur. Iosif Kalai nu a fost de acord cu victoria visiniilor si a marcat cu o lovitura de cap pentru 2-1. Poli Iasi scapa pentru moment de tensiunile din ultimul timp, dar arunca Timisoara in gura patronului Iancu, furios dupa ultimele rezultate. Cat va ramane Uhrin la Timisoara, ramane de vazut...

Poli Iasi: Cristian Branet - Sergiu Homei, Iosif Kalay, Adrian Ilie, Cristian Munteanu, Radu Ciobanu, Gustavo Paruolo, Romulus Miclea, Leonard Naidin, Ionut Balba, Cristian Silvasan
Poli Timisoara: Marius Popa, Johnathan McKain, Alin Ratiu, Arman Karamian, Gabriel Canu, Iasmin Latovlevic, Stelian Stancu, Marian Aliuta, Abiodun Agunbiade, Gigel Bucur, Dejan Rusic