Radu Petrescu, suspendat un SFERT de campionat dupa greselile de la Petrolul - Dinamo!

radu petrescu Dinamo Petrolul Ploiesti Superliga
Data publicarii: Marti 01 Aprilie 2014, 17:57
Data actualizarii: Marti 01 Aprilie 2014, 18:40

►Porto - Sevilla joi 22:00 in direct la Sport.ro si Voyo! Cu DRAG de pe Dragao. Semnat FOTBAL!

Radu Petrescu, arbitrul partidei dintre Petrolul si Dinamo, scor 2-2, a fost retinut de la delegari de CCA pana la finalul sezonului. Mai sunt 9 etape pana la finalul campionatului iar Petrescu va privi de pe bara, au dezvaluit pentru www.sport.ro surse federale.

Petrescu a fost acuzat dur de dinamovisti pentru ca nu le-a acordat doua lovituri de la 11 metri in prima repriza. Petrescu a dat penalty in schimb pentru Petrolul.

Negoita a anuntat ca se gandeste la retragere!

"E inadmisibil. Li se da un penalty care nu a fost, nu ni se dau noua doua penalty-uri clare! Va dati seama ce viciere de rezultat. Am pierdut doua puncte. Ce-as putea spune? Vorbele sunt de prisos. Sa faci trei greseli intr-un meci e mult peste puterea de a accepta un asemenea comportament. Nu stiu cine l-a delegat pe acest arbitru, cum isi permite la un meci asa important sa faca asa erori grave si toate intr-o directie. Lazar a fost tinut in repetate randuri, adversarul mai avea un pic si-l arunca si in tribune! Stiam cat de slab e arbitrul, ce decizii proaste ia, sa-l delegi la un astfel de meci e cel putin dubios!

Sunt pe punctul de a claca, pentru ca nu ma aseptam ca aceasta mizerie sa fie atat de profunda. Trebuie sa evaluez ce voi face pe viitor. E bataie de joc. Am intrat cu sufletul deschis, acum inteleg de ce nu vor intra oameni seriosi in fotbal. Norocul lui Dinamo ca eu sunt pasionat si destul de rebel, dar e clar ca nu ai cum, ca om cu bune intentii, sa investesti bani munciti greu si sa-si bata joc. Ma gandesc foarte serios sa ma retrag din fotbal. Deocamdata o sa iau o pauza si ma mai gandesc", a declarat Negoita la Sport.ro imediat dupa meci.

UEFA l-a delegat la semifinalele Champions League. Tineret.

Radu Petrescu va arbitra in partida dintre Real Madrid si Benfica din semifinalele Ligii Campionilor de la tineret. Arbitrul roman va fi asistat de romanii Radu Ghinguleac si de Mihai Ovidiu Artene.