ULTIMA ORA | Astra si-a gasit antrenor! Tehnicianul REVELATIE din play-out, asteptat maine la Giurgiu pentru a semna
![ULTIMA ORA | Astra si-a gasit antrenor! Tehnicianul REVELATIE din play-out, asteptat maine la Giurgiu pentru a semna Ioan Niculae Astra Eugen Neagoe](https://res.sport.ro/assets/sport/2018/06/05/image_galleries/659361/ultima-ora-astra-si-a-gasit-antrenor-tehnicianul-revelatie-din-play-out-asteptat-maine-la-giurgiu-pentru_size6.jpg)
Astra si-a gasit un nou antrenor.
Giurgiuvenii au inceput sezonul cu Edi Iordanescu pe banca, dar acesta a parasit echipa la scurt timp dupa ce s-a calificat in play-off. Gigi Multescu i-a luat locul lui Iordanescu jr, insa "SMURD"-ul a semnat un contract valabil pana la finalul campionatului, cu optiune de prelungire pentru inca un sezon.
Multescu a declarat inaintea ultimul meci din sezon ca nu stie daca va mai continua la Astra, iar conducerea a inteles mesajul. Astra s-a inteles cu Eugen Neagoe, antrenor care i-a condus pe cei de la Sepsi in partea a doua a sezonului. Sepsi a fost revelatia play-out-ului. Echipa din Sfantu Gheorghe a terminat sezonul pe locul 3 in clasamentul play-out-ului dupa Dinamo si FC Botosani.
Neagoe este asteptat maine la Giurgiu pentru a semna contractul. Niculae ii ofera un contract pe un sezon, cu optiune de prelungire.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News