U Cluj 2-2 Torpedo Kutaisi! Vezi fazele meciului

Data publicarii: Marti 25 Ianuarie 2011, 18:35
Data actualizarii: Marti 25 Ianuarie 2011, 18:48

U Cluj a terminat la egalitate al doilea amical din Antalya

In prima repriza, Universitatea Cluj va juca in formula:

Bosneag - Busca, Buhus, Munteanu, Izvoranu - Delgado, Nasser, Pacurar, Tene - Niculescu, Lemnaru.

In repriza secunda, vor intra in teren: Ungurusan, Abrudan, Pele, Mendy - Cojocnean, V. Gheorghe, Bostina, Ad. Cristea - Voican, Tony

Rezerve: Cucui, Morar, Balde, Castro

LIVE TEXT:

Min 1 - A inceput partida

Min 1 - GOL 0-1 / Centrare de pe partea dreapta, pe jos, dupa o ezitare a lui Izvoranu, mingea e trimisa in propria poarta de Buhus

Min 7 - Nu reusim sa punem in pericol poarta georgienilor

Min 10 - Lovitura libera de la 20 de metri, executata de Niculescu in zid

Min 15
- Centrare in careul nostru, de unde un atacant georgian trimite pe langa poarta

Min 17 - Contraatac periculos al celor de la Torpedo, finalizat cu o centrare in careul nostru trimisa in corner de Munteanu

Min 19 - Lovitura libera de la 20 de metri, pozitie centrala, executata de Niculescu putin peste poarta

Min 24 - Sut frumos, din voleu, reusit de un atacant georgian de la 14 metri, putin pe langa poarta

Min 27 - Buhus castiga un duel cu un adversar, care ar fi scapat singur spre poarta noastra

Min 33 - Sut frumos, de la 25 de metri, milimetric peste poarta, al georgienilor

Min 34 - Centrare Delgado, in centrul careului, resping fundasii lui Torpedo in corner

Min 41 - Sut anemic expediat de georgieni, de la 25 de metri, mult pe langa poarta noastra

Min 45 - GOL 1-1 / Delgado centreaza in careu de unde Lemnaru inscrie cu un sut sub transversala

Min 45 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

Min 46 - REPRIZA SECUNDA A INCEPUT!

Min 48 - Matache prinde balonul trimis cu capul, din centrul careului, de un georgian

Min 50 - GOL 2-1 / Cojocnean profita de o iesire gresita a portarului georgian, salta mingea peste acesta, balonul ajunge la Voican care trimite cu capul in poarta goala din 10 metri

Min 80 - GOL 2-2 / Matache scapa in poarta printre picioare un sut trimis din interiorul careului, lateral stanga. Greseala incredibila a portarului Universitatii Cluj!

Min 84: Gidguri vede al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. U Cluj are avantaj numeric in ultimele minute!