"Turcu trebuie RESPECTAT, trebuie sa-i multumim pentru tot ce a facut pentru Dinamo!"

Dinamo Vasile Turcu Superliga
Data publicarii: Vineri 02 Aprilie 2010, 23:24
Data actualizarii: Vineri 02 Aprilie 2010, 23:53

Cornel Talnar a declarat, dupa victoria din meciul cu Gaz Metan Medias, scor 1-0, ca este bucuros de faptul ca formatia sa joaca bine si face si spectacol.

"A fost un joc greu. Am intalnit o echipa bine asezata in teren. Noi am inceput mai greu, dar dupa 20-25 de minute am revenit si apoi jocul a fost la discretia noastra. Am avut si multe ocazii de gol, dar ma bucur de ritmul jocului, ca fotbalistii se respecta si dau tot ce pot, chiar daca m-au tinut cu sufletul la gura pana la final. Am inteles ca a fost penalti la Andrei Cristea in prima repriza, dar in rest nu am ce sa-i reprosez arbitrului. E bine ca avem un Paste fericit si ca respiram si noi un alt aer 4-5 zile. Ma bucur cel mai mult ca echipa joaca si ca in repriza a doua chiar a facut spectacol", a spus Talnar.

Tehnicianul dinamovist a facut referire si la faptul ca Vasile Turcu a anuntat ca se retrage din actionariatul clubului:

"Am vorbit cu nea Vasile ieri (n.r. - joi). Noi trebuie sa-i multumim indiferent ce se va intampla, deoarece a fost alaturi de noi cu bani atunci cand a fost nevoie. Sunt problemele lor, ale actionarilor. Pe mine nu ma priveste decat ceea ce joaca echipa, dar Vasile Turcu trebuie respectat".

Vasile Turcu a declarat ca decizia sa de a se retrage din actionariatul clubului Dinamo este irevocabila, el cedand deja drepturile litigioase catre doua case de avocatura. Turcu a luat aceasta decizie deoarece nu a fost sprijinit de presedintele executiv al FC Dinamo, Cristi Borcea, in disputa pe care avut-o cu managerul sportiv Florin Prunea.