Trei greseli URIASE de arbitraj in favoarea Stelei: "A vazut toata lumea ce s-a intamplat!" Fazele care au salvat Steaua la Galati:

Steaua Otelul Galati Superliga
Data publicarii: Luni 09 Decembrie 2013, 07:26
Data actualizarii: Luni 09 Decembrie 2013, 18:34

► Ultima noapte de dragoste, prima victorie in Europa: Pacos - Pandurii, in direct la ProTV. Ne vedem joi seara la 8!

Otelul a reusit sa castige primul punct cu Lienen pe banca in urma egalului, 1-1, cu Steaua. Gazdele au insa motive sa fie nemultumite.

"In primul rand, suntem fericiti ca am luat un punct. In ultimele meciuri echipa a incercat mult. Am fost foarte multumit de evolutia jucatorilor. Este un nou inceput, speram. Atunci cand pierzi, desi ai un potențial bun, iti pierzi increderea. Am facut multe greseli in Cupa si am fost taxati, dar am jucat mai bine si trebuie sa repetam aceste evolutii in fata oricarei echipe

Nu vreau sa vorbesc despre arbitraj, a vazut toata lumea ce s-a intamplat. A fost o prestatie nefericita a arbitrului. A fost un cartonas rosu clar, pentru un jucator de la Steaua care a facut un fault foarte dur si cinic la Cooper. Am avut ocazii de a castiga meciul si nu am profitat" a spus antrenorul Otelului, Lienen.

Arbitrul meciului de aseara, Iulian Dima, a avut o prestatie foarte slaba in partida cu Steaua, gresind de 3 ori in favoarea ros-albastrilor! Prima data in minutul 6 cand mingea i-a atins in mana pe Varela si Szukala - arbitrul a considerat ca a fost insa involuntar cu toate ca se impunea penalty.

Revenit ca titular dupa accidentare, Mihai Pintilii trebuia eliminat de pe teren in prima repriza. El a facut doua faulturi extrem de dure, primul in minutul 24 cand trebuia sa primeasca rosu direct dupa ce a pus talpa pe piciorul lui Cooper.

Dima i-a mai enervat pe galateni in minutul 86 dupa ce a acordat penalty la o faza la care Parvulescu a intervenit prin alunecare la Marquinhos - stelistul a atins mingea dar l-a daramat pe adversar si se impunea sanctionarea interventiei. Dima a acordat initial penalty, schimbandu-si apoi decizia dupa ce s-a consultat cu tusierul Miklos Nagy.