Tratament "special". Jucătorul de la FCSB înjurat pe Ghencea de fanii olteni

Superliga
Data publicarii: Sambata 02 Septembrie 2023, 21:58
Data actualizarii: Sambata 02 Septembrie 2023, 22:12

FCSB - Universitatea Craiova, meci din etapa a opta, se joacă sâmbătă seara pe arena din Ghencea.

FCSB a fost întrecută în clasamentul Superligii de CFR (4-1 în deplasare cu FC Voluntari), iar formația lui Elias Charalambous știa că pentru partida cu Universitatea Craiova trebuie să tureze motoarele încă din start. Așa s-a întâmplat pe moderna arenă pe care, de regulă, evoluează CSA Steaua, formație din eșalonul secund.

Băluță, înjurat de fanii Universității Craiova

FCSB a deschis rapid scorul pin Olaru după o eroare a lui Mitriță urmată de pasa decisivă în adâncime trimisă de Octavian Popescu.

Înainte de golul marcat de gazde, fanii Universității Craiova i-au aplicat un tratament "special" lui Alexandru Băluță, fotbalist consacrat la gruparea olteană când făcea parte din atacul cu Gustavo și Mitriță.

Pentru că Băluță, ultima dată la Akademia Puskas, a ales FCSB în detrimentul Universității Craiova, el a fost înjurat în primele 10 minute de fanii olteni. Atacantul de la FCSB a privit relaxat spre galeria Universității Craiova și a părut că nu se lasă afectat de corul de înjurături la care a fost supus.

Mai mult, Băluță s-a aflat la originea golul al doilea al roș-albaștrilor, marcat de Risto Radunovic, în minutul 21.

De unde a pornit supărarea fanilor olteni pe Băluță?

Înainte de a opta pentru FCSB, patronul oltenilor, Mihai Rotaru, a declarat în repetate rânduri că i-a făcut oferte avantajoase lui Băluță.