VIDEO Surpriză! Pe cine a desemnat MM Stoica omul meciului FCSB - Rapid

Data publicarii: Joi 16 Decembrie 2021, 10:35
Data actualizarii: Joi 16 Decembrie 2021, 10:40

Florin Tănase a reușit o dublă pentru FCSB în derby-ul cu Rapid, dar managerul general al vicecampioanei a rămas impresionat de un alt fotbalist.

FCSB a câștigat derby-ul cu Rapid, scor 3-1, după o dublă a lui Florin Tănase și un gol reușit la ultima fază a meciului de puștiul Ianis Stoica, însă Mihai Stoica l-a declarat jucătorul meciului pe fundașul stânga Risto Radunovic (29 de ani).

Mihai Stoica: "Radunovic, omul meciului cu Rapid"

Deși a făcut penalty-ul din care Rapid a egalat în prelungirile primei reprize, după ce l-a faultat în careul propriu pe Cristi Săpunaru, muntenegreanul Radunovic l-a impresionat pe managerul general al clubului prin efortul depus.

"El (n.r - Risto Radunovic) e jucătorul meciului. A alergat mai mult decât mijlocașii centrali", a spus Mihai Stoica, după meciul cu Rapid.

Risto Radunovic are 17 meciuri și trei pase decisive în acest sezon. Muntenegreanul pierduse postul de titular în startul sezonului, când s-a mizat pe tânărul Sorin Șerban (21 de ani), care ulterior s-a accidentat.

Fundașul joacă de un an la FCSB, după ce a fost cumpărat de la Astra Giurgiu, pentru 400.000 de euro. Radunovic este convocat constant și la naționala statutului Muntenegru, unde a înregistrat 16 meciuri și un gol.