Surpriză la FCSB! Cel mai în formă jucător, scos din echipă la meciul cu Petrolul

FCSB Malcom Edjouma Petrolul Ploiesti Superliga
Data publicarii: Joi 02 Martie 2023, 18:47
Data actualizarii: Joi 02 Martie 2023, 18:46

FCSB înfruntă Petrolul Ploiești, astăzi, de la ora 20:00, pe Arena Națională, în runda cu numărul 28 din Liga 1.

Recent, Mihai Pintilii, antrenorul de facto al FCSB, a fost suspendat patru etape de Comisia de Disciplină, astfel că va urmări meciul de la lojă, alături de managerul general Mihai Stoica. Indicațiile de pe banca tehnică vor fi acordate de principalul din acte, Leo Strizu.

Malcom Edjouma, rezervă în meciul FCSB - Petrolul

La meciul cu Petrolul, Malcom Edjouma, cel mai în formă jucător al lui FCSB, este doar rezervă. Mijlocașul francez a marcat patru goluri în ultimele patru etape, însă acum este înlocuit de Octavian Popescu.

• În meciul cu FC Argeș, din precedenta etapă câștigat de FCSB cu 2-1, Malcom Edjouma a fost înlocuit la pauză cu Vali Crețu. Francezul a ratat o ocazie imensă în minutul 39, singur cu portarul Cătălin Straton.

Octavian Popescu este retras ca inter, în timp ce Florinel Coman rămâne în poziția preferată, cea de extremă stânga.

În apărare, la fel ca în runda precedentă, Joyskim Dawa îi ia locul lui Iulian Cristea și face cuplu cu Joonas Tamm.

Echipa lui FCSB pentru meciul cu Petrolul

• FCSB: Târnovanu - Sorescu, Tamm, Dawa, Radunovic - Șut, Olaru, Oct. Popescu - Cordea, Compagno, Coman
  • Rezerve: Vlad, Crețu, Miculescu, Cristea, Omrani, Edjouma, Ov. Popescu, Oaidă, Pantea
  • Antrenor: Leo Strizu