Stelistii tremura dupa meciul cu Pandurii! El e omul DECISIV pentru partida din Cupa! Vrea sa o duca pe Dinamo in finala

Kamil Bilinski Dinamo Steaua Superliga
Data publicarii: Duminica 23 Martie 2014, 14:19
Data actualizarii: Duminica 23 Martie 2014, 14:52

►PRO TV prezinta: Petrolul - Astra, miercuri 20:30 si Steaua - Dinamo, joi 20:30! Fotbal pentru toata lumea!

Chiar daca pierdut cu 2-3 meciul cu Pandurii, Dinamo a avut totusi ceva de castigat. Kamil Bilinski, atacantul venit in aceasta iarna din Lituania, a facut un meci foarte bun. El i-a demonstrat lui Stiocan ca merita un loc de titular.

Bilinski a intrat la pauza si a avut prima ocazie in minutul 68. Dupa o centrare venita de la Lazar, polonezul a trimis cu capul, insa portarul Gliwa a aparat foarte bine.

In minutul 70, Bilinski a primit o pasa de la Tucudean in marginea careului si a ridicat mingea elegant peste portar si a egalat.

Echipa lui Pustai a mai inscris o data, insa Bilinski a egalat din nou. De data aceasta a facut o preluare cu dreptul si sut la coltul lung, in forta, cu stangul.

Din pacate pentru echipa lui, Pandurii au inscris la ultima faza. Dar Stoican poate sa fie sigur acum de un titular in echipa pentru meciurile cu Steaua.

"Sunt primele goluri la echipa si asta ma face foarte fericit. Trebuie sa ne gandim la meciul cu Steaua din Cupa Romaniei. Fanii au fost extraordinari. De patru luni astept golurile astea", a spus Bilinski dupa meci.

Partida dintre Steaua si Dinamo e joi, in direct la PROTV, de la ora 20:30.