Steaua 1-1 Oleksandria. Gnohere a inscris un gol superb, Steaua a fost egalata dupa o gafa mare in aparare. VIDEO: Golul lui Gnohere

Superliga
Live Blog
Steaua - Oleksandria
Data publicarii: Duminica 02 Iulie 2017, 21:05
Data actualizarii: Luni 03 Iulie 2017, 13:32

Steaua a facut egal in al doilea amical al verii.

22:15 02 Jul

GOLUL LUI GNOHERE:

20:56 02 Jul

Min 90 - Final de meci, scor 1-1.

20:47 02 Jul

Minutul 82 - Inca o ocazie pentru Momcilovic, care trimite cu capul dupa un corner. Mingea e respinsa de pe linia portii!

Minutul 80 - Sut fantastic al lui Momcilovic de la marginea careului, scos cu greu de portar! Ocazie mare!

20:42 02 Jul

Minutul 78 - De Amorim scapa singur in stanga si paseaza in fata portii insa mingea e respinsa in ultima faza.

20:39 02 Jul

Minutul 76 - GOL! Ucranienii egaleaza dupa o pasa gresita la mijlocul terenului ce i-au lasat 2 contra 1. Reusita usoara pentru acestia, gafa mare pentru Steaua.

20:35 02 Jul
Minutul 65 - E Stancioiu in poarta :) Steaua incearca sa il joace mult pe Teixeira dupa ce a intrat pe teren. E noul coordonator dupa iesire lui Budescu.
20:27 02 Jul
Pare ca e Stancioiu in poarta, nu Toma Niga :) Calitate slaba a transmisiei pe facebook-ul Stelei. Ne edificam la primul zoom :))
20:25 02 Jul
Iese Budescu, in aplauzele fanilor prezenti la meci, intra De Amorim.
20:24 02 Jul
Minutul 55 - Intra la Steaua Jakolis, Teixeira si Toma Niga.
20:20 02 Jul
Incepe repriza a doua!
19:57 02 Jul
PAUZA! Prima repriza echilibrata, Gnohere a inscris chiar in ultima faza! In rest, fara mari ocazii.
19:54 02 Jul
Min 44 - GOOOOOOOLLLL! Gnohere inscrie cu un sunt puternic din careu!
19:44 02 Jul
Minutul 33 - Nita apara din postura de 1 la 1, in dreapta careului. Fanii il aplauda si ii striga numele.
19:38 02 Jul
Minutul 28 - Realuare cu dreptul a lui Balasa, din careu, dupa un corner, retine portarul!
19:35 02 Jul
Minutul 25 - Budescu face o super faza pe dreapta, dribleaza si portarul dar se incurca in minge apoi. Fanii il aplauda de pe margine!
19:29 02 Jul
Minutul 20 - Meciul s-a mai echilibrat, jucandu-se mult la mijlocul terenului. Steaua are probleme in ultimii 20 de metri. Faza geniala pe live-ul Stelei de pe Facebook. Mai multi suporteri il saluta pe Moke, fostul jucator al Stelei, care a intrat pe Live :)))
19:20 02 Jul
Minutul 10 - Primele minute sunt dominate de Steaua, care are un sut pe langa al lui Gnohere si o executie ratata din lovitura libera a lui Budescu. Ucrainienii nu au ajuns la poarta Stelei.
19:10 02 Jul
A inceput meciul!
19:06 02 Jul
Stelistii au iesit pe teren Alibec, asaltat de fani :))
18:17 02 Jul
ECHIPA DE START A STELEI

Nita - Enache, Larie, Balasa, Morais - Popescu, Pintilii - Man, Budescu, Tanase - Gnohere

Rezerve: Stancioiu, Niga, Simion, Filip, Tudorie, Momcilovic, Jakolis, Mihalcea, Achim, Benzar, Teixeira, Grecu, De Amorim
17:57 02 Jul
Ucrainienii au ajuns la teren.
17:52 02 Jul
17:46 02 Jul

Steaua joaca azi al doilea amical al verii, dupa ce a trecut de o echipa de amatori la mijlocul saptamanii cu scorul de 7-0. Pentru stelisti au marcat atunci Gnohere si Budescu cate o dubla, Mihalcea, Benzar si Jakolis.

Dica joaca azi impotriva echipei FC Oleksandria din Ucraina, si va avea la dispozitie tot lotul, cu exceptia lui Alibec, care e inca in program separat de pregatire.

Antrenorul Stelei poate alinia cea mai buna echipa, putand sa ii foloseasca titulari de aceasta data pe brazilienii Morais si Teixeira, cei care au fost rezerva in primul meci.