Steaua A FOST PRAF la SeverinI! Scorul REAL din meciul cu Pandurii: "Trebuia sa fie 6-2!"

Vlad Chiriches Pandurii Targu Jiu Steaua Superliga
Data publicarii: Vineri 29 Aprilie 2011, 14:45
Data actualizarii: Vineri 29 Aprilie 2011, 14:47

Steaua a scos un egal chinuit la Targu Jiu si Gigi Becali anunta noi plecari din Ghencea.

Jucatorii de la Pandurii n-au fost impresionati decat de executia superba a lui Tanase de la golul egalizator. "In rest, Steaua n-a contat!", spune si antrenorul Grigoras.

Fundasul Pandurilor Vlad Chiriches crede ca meciul de la Severin ar fi trebuit sa se incheie cu un scor clar in vavoarea oltenilor.

"In prima repriza, am fost net superiori. Dupa pauza, Steaua a revenit si datorita executiei lui Tanase au putut sa scoata un punct. Pacat ca am ratat atat de mult, puteam sa clarificam meciul din timp. La cate ocazii am avut, trebuia sa fie 6-2 sau 5-2, daca tinem cont ca si ei au avut o bara.

Nu ne-am gandit cu cine jucam, am vrut sa ne facem treaba si sa jucam fotbal. Asta ne-a spus antrenorul, sa nu ne uitam la ei si sa facem noi tot ce putem ca sa scoatem rezultatul cel mai bun", a spus Chiriches pentru www.sport.ro.