Steaua n-a mai invins Astra de patru meciuri! Enache: "Meritam sa castigam, am avut mai multe ocazii!"

Steaua Astra Giurgiu Gabriel Enache Superliga
Data publicarii: Duminica 28 Septembrie 2014, 23:11
Data actualizarii: Duminica 28 Septembrie 2014, 23:13

Steaua 0-0 Astra / Jucatorii Astrei sunt fericiti pentru jocul prestat cu Steaua, dar sunt dezamagiti de rezultatul final si de faptul ca nu au castigat dupa numarul mare de ocazii.

Astra a ratat ocazii mari in prima repriza, insa stelistii au revenit dupa pauza si au lovit bara de doua ori.S-a incheiat egal in Ghencea, iar Steaua nu a mai invins Astra de patru meciuri!

"Meritam cele trei puncte. Asta e adevarata fata a Astrei, nu ce s-a intamplat in etapele trecute. Speram sa castigam din nou acum. A fost un joc frumos, pe contre, am avut ocazii, ei o bara sau doua, dar jocul a fost in favoarea noastra si meritam sa castigam.

Nu suntem suparati pe Budescu, el a marcat pana acum pentru noi, speram sa o faca si in meciurile urmatoare. Acum avem liniste la echipa, ne-am revenit cu totii si speram sa facem o figura frumoasa cu Salzburg. Ben Youseff e foarte bun, ne ajuta foarte mult, merita sa faca parte din lot", a declarat Gabriel Enache la Look TV.