Steaua, "trezita" de cosmaruri! La ce capitol sunt LIDERI in Liga 1 si ce echipa da cele mai multe goluri imediat dupa pauza:

Superliga
Data publicarii: Luni 07 Noiembrie 2011, 12:06
Data actualizarii: Luni 07 Noiembrie 2011, 12:10

STATISTICA / Cosmarul Napoli i-a facut pe ros-albastri sa isi schimbe atitudinea pe final de meci. Vezi si ce antrenor isi resusciteaza echipa cel mai bine la pauza!

Singura echipa cu 0 goluri marcate pana in minutul 41 este Vointa Sibiu. Culmea, sibienii au cele mai multe goluri marcate in intervalul 41-46 - 3!

Echipa cu cea mai buna evolutie imediat dupa pauza este CFR Cluj, elevii lui Jorge Costa avand 4 goluri marcate in intervalul 46-55.

De altfel, CFR a marcat golul de 2-1 in etapa aceasta, cu Dinamo, in minutul 47, la prima faza de poarta din a doua repriza.

Finalul de meci apartine unor formatii ca Steaua, Dinamo, CFR si FCM Tg. Mures, stelistii avand insa ca majoritate a golurilor date reusitele din intervalul 86-90 - 4 astfel de reusite.

Florin Costea a marcat golul de 2-1 in minutul 92 in meciul cu Otelul.
Martinovic a marcat golul de 2-0 in minutul 87 in meciul cu Tg. Mures.
Mihai Costea a marcat golul de 1-2 in minutul 93 in meciul cu Astra.
Rusescu a marca golul de 4-0 in minutul 87 in meciul cu Mioveni.

Cele mai slabe echipe in ultimele 5 minute sunt Otelul, Dacia si Concordia, acestea avand 0 goluri marcate dupa minutul 85.