SPECTACOL: Vaslui peste Steaua! Vaslui 4-2 Farul!

CS Vaslui Farul Constanta Superliga
Data publicarii: Sambata 21 Martie 2009, 21:05
Data actualizarii: Sambata 21 Martie 2009, 21:06

Vasluiul a urcat pe locul sapte dupa victoria cu 4-2 cu Farul si o arunca pe Steaua pe locul sapte. O victorie a Craiovei cu CFR si Steaua este scosa din Europa!

Golurile vasluienilor au fost inscrise de Hugo Luz '9, Wesley '31, Ljubinkovici '38, '40. Pentru Farul au marcat Pahor '37 si Chico '73.

Hugo Luz a deschis scorul pentru FC Vaslui, in minutul 9, cu un sut din coltul careului de 16 metri.

In minutul 21, Kirovski a inscris in poarta oaspetilor, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

Wesley a marit diferenta de pe tabela de marcaj, in minutul 31, cand a trimis mingea cu capul in vinclu, dupa o centrare a lui Milisavijevici.

Farul a reusit sa inscrie in minutul 37, prin Pahor, dupa o centrare de la Patrascu, scorul devenind astfel 2-1.

Ljubinkovici a marcat pentru FC Vaslui dupa doar un minut de la reusita constantenilor, prelungind in poarta o minge trimisa de Gheorghiu.

Tot Ljubinkovici a inscris golul de 4-1, in minutul 40, cu un sut de la 40 de metri.
Chico a marcat al doilea gol al Farului, in minutul 73, si a stabilit scorul final, 4-2, dupa o centrare de la Gerlem.

FC Vaslui: 1. Kuciak - 2. Akapkov, 28. Canu, 26. Farkas, 27. Hugo Luz - 11. Gheorghiu (9. Burdujan '72), 20. Ljubinkovici, 23. Pavlovici, 10. Milisavijevici (18. Buhaescu '86) - 80. Wesley (4. Ghencev '58), 30. Kirovski. Antrenor: Viorel Moldovan.

Farul Constanta: 30. Vlas – 7. Bacila, 6. Pahor, 4. Rastovac, 5. Vukomanovici - 18. Voiculet, 23. Fl. Patrascu, 20. Rusmir (10. Gerlem '52), 17. Mendy (8. Pantelie '78) - 13. Chico, 14. Nanu (91. Matei '86). Antrenor: Ion Marin.

Cartonas galben: Gerlem '77