Singurul castig al Stelei in dezastrul cu Ludogorets: Gradinaru, SUPER GOL si penalty scos in doar 5 minute! VIDEO REZUMAT

Data publicarii: Miercuri 02 Iulie 2014, 09:25
Data actualizarii: Miercuri 02 Iulie 2014, 09:26

Steaua a pierdut primul amical din Anglia, 2-4 cu Ludogorets. Urmatoarea partida, pe 5 iulie, cu englezii de la Oldham Athletic.

Steaua a aratat jalnic in primul meci de pregatire din Anglia, iar Galca si-a mai trecut in cont un esec pe banca Stelei, 2-4 cu Ludogorets.

Bulgarii au condus cu 4-0 pana in minutul 80, dar proportiile scorului puteau fi mai mari. Ludogorets a ratat doua penalty-uri pe parcursul jocului. Pe final de meci, pustiul Gradinaru a salvat ce se mai putea salva din onoarea Stelei.

In minutul 81, mijlocasul de 18 ani a transformat spectaculos o incursiune pe partea stanga, finalizand cu un lob pretentios peste portarul campioanei Bulgariei.

Cinci minute mai tarziu, acelasi Gradinaru a scos un penalty, care a fost transformat de Gabi Iancu. S-a terminat 4-2, iar bilantul, dupa primele meciuri amicale, este ingrijorator - Steaua a primit 11 goluri in doar trei partide.

Luna aceasta, Costel Galca isi da trei examene extrem de importante pe banca ros-albastrilor: Steaua joaca Supercupa Romaniei, cu Astra, pe 11 iulie, apoi dubla cu Stromsgodset, pe 16 si 23 iulie. Toate cele 3 meciuri se vad in direct la ProTV.