SEPSI - CRAIOVA 0-1 | Reactia lui Neagoe dupa a doua infrangere din play-off: "A fost numai greseala noastra!"

Eugen Neagoe SEPSI - CRAIOVA Sepsi OSK Sfantu Gheorghe Sepsi play-off Sepsi Sf Gheorghe Superliga SEPSI - CRAIOVA 0-1 | Reactia lui Neagoe dupa a doua infrangere din play-off: "A fost numai greseala noastra!"
Data publicarii: Vineri 15 Martie 2019, 22:53
Data actualizarii: Vineri 15 Martie 2019, 23:07

Craiova a invins Sepsi cu 1-0 la Sfantu Gheorghe.

Dupa meci, antrenorul lui Sepsi, Eugen Neagoe, a declarat ca e multumit de atitudinea jucatorilor si a dat vina pe absentele importante din lot pentru acest rezultat.

"Am inceput jocul destul de bine, am avut ocazie mare, din pacate nu am reusit sa marcam si am primit un gol nepermis de usor. Tot ce s-a intamplat la acea faza a fost numai greseala noastra. Am pierdut mingea si am dat cu usurinta acel corner.

Dupa aceea, a fost destul de greu, am fortat, cei de la Craiova aveau 1-0, sunt o echipa buna, valoroasa. Am mai avut o ocazie uriasa, Jovanovic nu a putut sa inscrie. Si Craiova a avut ocazii mari, nu am vrut sa ne desfacem foarte mult, au devenit periculosi pe contraatac. Pana la urma, i-am felicitat pe baieti pentru atitudine, pentru efort.

Urmeaza o pauza de doua saptamani, mai raman opt jocuri, sper sa revina si ceilalti jucatori. Avem trei jucatori importanti accidentati. Astazi, Nouvier a facut un joc destul de bun dupa o luna jumatate in care nu a jucat, in special in prima repriza. Tandia nu a fost nici el foarte bine astazi dupa perioada petrecuta in spital. Nu e usor sa revina. Asta este situatia. Avem un lot valoros, dar nu foarte numeric si trebuie sa mai facem si improvizatii.

Sper sa aratam mult mai bine la partida cu Viitorul. Vom vedea cate puncte vom reusi sa acumulam.

Nu avem nicio presiune, ne-am dorit sa ajungem aici, ne intalnim cu cele mai bune echipe din campionat si trebuie sa incercam sa ne ridicam la nivelul lor", a spus Neagoe la finalul partidei.

Rus a vorbit si el despre infrangerea cu Craiova si s-a declarat

"Din pacate am bifat inca o infrangere, stiam ca va fi un meci greu. Daca inscriam la prima ocazie avuta, alta era soarta meciului. Ne-am dorit sa intram in play-off, am stiut ca toate echipele sunt foarte bune, asta este, am pierdut... Pauza care vine e binevenita, avem nevoie de concentrare. Vom lucra sa ne concentram mai bine la fazele fixe. Mai bine inscriam decat sa am ocazia. Trebuie sa fiu si eu mai concentrat", a spus Rus dupa meci.

"Ma bucur ca voi reprezenta tara, sunt meciuri importante. Trebuie sa ne pregatim, la EURO va fi foarte greu cu echipe de mare calibru", a spus Rus despre convocarea sa la U21.