SEPSI - CRAIOVA 0-1 | "Nu ma intereseaza ce spune Becali!" Reactiile oltenilor dupa ce au ajuns la 1 punct de CFR! Declaratia lui Mangia

FCSB Devis Mangia Liga 1 SEPSI - CRAIOVA Universitatea Craiova Superliga "Nu ma intereseaza ce spune Becali!" Reactiile oltenilor dupa ce au ajuns la 1 punct de CFR! Declaratia lui Mangia
Data publicarii: Vineri 15 Martie 2019, 22:44
Data actualizarii: Vineri 15 Martie 2019, 22:50

Universitatea Craiova a obtinut al 2-lea succes in playoff si joaca etapa urmatoare cu FCSB, dupa pauza internationala.

Universitatea Craiova s-a apropiat la 1 punct de CFR Cluj in clasamentul din Liga 1, inainte de partida liderului din campionat.

"Am jucat bine, sunt foarte multumit. Baietii au interpretat foarte bine jocul, am avut multe ocazii, dar nu am inchis jocul. Am vorbit cu jucatorii inainte si am zis ca vrem o pauza linistita. Am fost putin suparat pentru ca am gresit foarte multe ocazii, trebuia sa facem 2-0. Dupa se poate intoarce rezultatul daca nu inchizi jocul.

Vrem sa ne batem, avem 2 obiective importante. Targetul pentru astazi a fost sa obtinem 3 puncte si sa avem o pauza linistita. Este doar o chestiune tactica (absenta lui Andrei Cristea). Nu sunt probleme, Koljic prefera sa joace singur in fata, cu un jucator in spate. Cand jucam cu 2, avem ceva probleme in fazele de finalizare.

Avem 2 jucatori in echipa, avem si jucatori afara, Koljic si Nuno Rocha, este ok.

Eu nu comentez declaratiile patronului (de la FCSB, Gigi Becali), eu sunt antrenor, eu vorbesc cu antrenorii. Noi avem drumul nostru, trebuie sa continuam pe drumul nostru. Vom vedea la final unde suntem" a spus Devis Mangia la Digi Sport.

Mateiu: "Nu ma intereseaza ce spune Becali"

Autorul unicului gol al partidei, Mateiu, a fost bucuros dupa victoria de la Sfantu Gheorghe cu Sepsi. Mijlocasul Craiovei spune ca nu este afectat de neconvocarea la nationala.

"Asta ne doream, sa incheiem cu o victorie. Acum suntem relaxati, 2 saptamani de pauza. Sunt foarte fericit, dar nu ma intereseaza ca am marcat eu ca nu e asta treaba mea, important e ca a castigat echipa. Trebuie sa ne uitam doar la ce facem noi, nu ce fac FCSB si CFR.

Nu ne gandim ca punem presiune, trebuie sa continuam tot asa. Nu ma intereseaza (ce spune Becali), vom vedea la final daca avem forta sa terminam pe locul 2 si unde vor termina ei" a spus Mateiu

Bancu: "Trebuie sa spargem gheata cu FCSB"

"Suntem bucurosi ca am reusit sa castigam in ciuda gazonului foarte, foarte greu. Ne-am creat multe ocazii si am inscris doar o data. Din nefericire eu si la antrenament incerc sa pazez cand scap contra portarului, fundasul s-a repliat foarte repede si a reusit sa blocheze. Din fericire s-a terminat asa, altfel era foarte rau.

Am facut meciuri bune, cred ca acesta a fost mai bun decat cel cu Astra. Era bine daca nu era aceasta pauza, poate continuam seria buna. Ma bucur insa ca merg la echipa nationala. Poate trebuia convocat si el (Mateiu), dar asa a considerat Mister.

Suntem increzatori ca se poate sa castigam campionatul. Ar trebui sa castigam pe National Arena (cu FCSB), trebuie sa spargem si noi gheata cum a facut-o si Viitorul" a spus Nicusor Bancu.