Semnalul de alarmă tras de Helmuth Duckadam după Sepsi OSK - FCSB: "Este mai slăbuță"

Helmuth Duckadam FCSB Sepsi OSK Superliga
Data publicarii: Luni 25 Septembrie 2023, 14:08
Data actualizarii: Luni 25 Septembrie 2023, 14:19

FCSB a învins-o pe Sepsi OSK cu scorul de 5-2, în deplasare, într-un meci din etapa a zecea a Superligii de fotbal.

Adrian Şut (6) a deschis scorul cu un şut de la peste 25 de metri, iar Darius Olaru (11) l-a majorat cu o execuţie superbă, preluare cu dreptul şi şut din voleu cu stângul din afara careului.

Sepsi OSK a redus din diferenţă după pauză, prin Pavol Safranko (51), din centrarea lui Roland Varga, dar FCSB a refăcut diferența prin reuşita lui Florinel Coman (57).

Isnik Alimi (61) a marcat din nou pentru gazde, dar liderul din campionat a mai punctat de două ori, prin Octavian Popescu (69) şi prin Damjan Djokovic (75 - penalty), după ce Alexandru Băluţă a fost faultat în careu de Florin Ştefan.

Reacția lui Helmuth Duckadam după Sespi OSK - FCSB 2-5

Fostul mare portar a vorbit despre evoluția vicecampioanei României, declarând că este echipa momentului, însă a adăugat că diferența de valoare dintre titulari și rezerve este destul de mare și că ar avea nevoie de întăriri.

"FCSB pare a fi echipa momentului după jocul cu Sepsi. Au dat 5 goluri, au mers bine în atac. Problema este cum vor aborda pauza de iarnă, au nevoie de întăriri pentru banca de rezerve. Titularii sunt buni, dar banca este mai slăbuță.

Pot să aducă și brazilieni sau sud-africani cum vrea Gigi Becali, nu contează. Important este să fie buni, să joace la nivelul lui Coman. Am avut și străini de valoare în România ca Eric sau Wesley dar erau alte vremuri.

Vom vedea la meciul de diseară, Rapid-CFR, care echipă se va bate la titlu. Va fi un meci tare, important pentru moralul jucătorilor. Vom vedea și dacă Rapid este pretendentă la titlu", a declarat Helmuth Duckadam, potrivit iAM Sport.